Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W minionym tygodniu maszyny wjechały na plac budowy hali sportowej w Jeziorach Wielkich fot. Paweł Lachowicz

Prace po wygranym przetargu wykonuje Konsorcjum KWK Construction z Bydgoszczy.

Przy Szkole Podstawowej w Jeziorach Wielkich rozpoczęła się budowa hali sportowej. Zakończyły się tym samym zawirowania związane z błędnym zaprojektowaniem hali. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na budowę hali ogłoszony został przez wójta Dariusza Ciesielczyka 17 stycznia. Jednak już 31 stycznia wójt zmuszony był unieważnić postępowanie przetargowe. Powodem był fakt, że już po ogłoszeniu przetargu gmina otrzymała informację o tym, że załączony do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia projekt budowlano-wykonawczy opracowany jest niezgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury.
Kierownik referatu gospodarki przestrzennej i komunalnej Mirosław Ossowski tłumaczył, że przetarg został unieważniony, bo zaczęły do Urzędu Gminy napływać dość niepokojące pytania od zainteresowanych przystąpieniem do przetargu firm, które stwierdziły, że jest wiele niedoróbek w projekcie, m.in. w kwestii obliczeń, na przykład grubości słupów. - Tam, gdzie powinny być grubsze, to są cieńsze, a tam mówiąc lakonicznie, gdzie nie jest wymagane, to jest przewymiarowane. W związku z tym namówiłem pana wójta i zresztą pan radca też, żeby przeprowadzić po prostu audyt tego projektu - mówił Mirosław Ossowski.
Po otrzymaniu jego wyników gmina wystąpiła do projektantów o poprawki w projekcie. Przypomnijmy, że budowa hali sportowej miała rozpocząć się w tym roku. Projekt budowlany zlecony został strzeleńskiej firmie Bau-Bud z o.o. Stanisława Spochacza już w marcu ubiegłego roku. Podwykonawcą zadania była inowrocławska firma L-Bud Jarosława Leszczyńskiego. Projekt kosztował gminę około 40.000 zł.
Po dokonanych poprawkach gmina 26 sierpnia ogłosiła drugi przetarg na budowę hali sportowej. Termin składania ofert upłynął 16 września. W wymaganym czasie oferty złożyły trzy firmy: Grider z Włocławka, Hosta Group z Grębocina i Konsorcjum KWK Construction z Bydgoszczy. Za najkorzystniejszą komisja przetargowa uznała ofertę złożoną przez Konsorcjum: KWK Construction Deweloper sp. z o.o. z Bydgoszczy - lider, Oxar sp. z o.o. Koronowo - partner konsorcjum, KWK Construction sp. z o.o. z Bydgoszczy - partner konsorcjum. Wartość brutto oferty wyniosła 5.915.449 zł. Konsorcjum zapewniło 60 miesięcy gwarancji.
Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 czerwca 2021 r.

Paweł Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1445 (43/2019)

Reklama na stronie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.