Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zdaniem wójta, gmina Mogilno będzie chciała otrzymać wszystkie środki przewidziane na rewitalizację z Lokalnej Grupy Działania.

LECZNICA ZA KOŚCIÓŁ
Na ostatniej sesji Rady Gminy w Dąbrowie radni podjęli uchwałę o zmianie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Dąbrowa na lata 2016-2023.
Jak tłumaczył podczas obrad wójt Marcin Barczykowski Program Rewitalizacji to już długo historia. Jest on na nowo przyjmowany, chociaż jest to właściwie jego aktualizacja. Uzasadniał, iż lata wcześniej tworząc program popełniono błąd, bo postawiono na bezrobocie, a bezrobocia teraz nie ma. Zmieniono też obiekt, który miał być remontowany w ramach rewitalizacji. Jak wyjaśniał Marcin Barczykowski, tym obiektem miał być były kościół ewangelicki. Procedura dotycząca tego budynku jednak wciąż trwa i nie widać jej końca, więc zmieniono to na budynek po byłej lecznicy. Wójt informował, że koszty związane z przeprowadzeniem remontu całego obiektu to 1,2 mln zł.
MOGILNO CHCE WSZYSTKO
Rewitalizacja ma być realizowana w ramach Lokalnej Grupy Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego.
Marcin Barczykowski informował, że w LGD na całą rewitalizację jest przewidziana kwota 3,8 mln zł, a na tym etapie do rewitalizacji są przygotowane gminy Dąbrowa i Mogilno oraz przygotowuje się Strzelno. Jak dodał, gmina Mogilno ma duże plany rewitalizacyjne i chodzi w tym przypadku o koszty wynoszące prawie 4 mln zł. Zdaniem wójta, Mogilno ma więc chęć zabrać wszystkie środki finansowe przewidziane na rewitalizację w LGD. A gdyby dodać wszystkie potrzeby na rewitalizacje w tych 3 gminach, to środków jest o 1,4 mln zł za mało.
PIENIĄDZE, ALBO WYJŚCIE
- Powiem uczciwie wprost już dzisiaj, że jeżeli my jakichkolwiek środków finansowych, przynajmniej satysfakcjonujących nie dostaniemy w ramach programu rewitalizacyjnego, to będę proponował państwu jako Radzie Gminy wyjście z Lokalnej Grupy Działania, bo nie będzie sensu tam po prostu być - mówił podczas sesji wójt Marcin Barczykowski, dodając, że jeśli nie uda się dogadać i jedna gmina chce zabrać wszystkie środki finansowe, to nie będzie sensu kontynuować działalności w LGD. Chociaż zaznaczył, iż jest ogromnym zwolennikiem lokalnych grup działania, ale jego zdaniem sprawy w ostatnim czasie nie idą tak, jak powinny iść.
Za podjęciem uchwały zmieniającej wcześniejszą uchwałę w sprawie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Dąbrowa na lata 2016-2023 głosowało jednogłośnie 15 radnych.

Roman Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1445 (43/2019)

Reklama na stronie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.