Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

[Archiwum] Na drogach

Obwodnica Strzelna nadal pozostaje pod znakiem zapytania. Politycy Koalicji Obywatelskiej - Magdalena Łośko i Krzysztof Brejza - domagają się od premiera pilnej realizacji przedwyborczych obietnic odnośnie obwodnicy.

Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Transrol z Wyrobków za kwotę o około 40% niższą od kosztorysu, czyli 2.597.999,85 zł.

Inwestycję po przetargu wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Inodrog sp. z o.o. z Inowrocławia za kwotę 2.129.337,75 zł, prawie 50% niższą od ceny kosztorysowej.

Miało być tak: II etap wschodniej obwodnicy Mogilna buduje marszałek, gmina płaci za projekt. W zamian staje się gospodarzem ulic biegnących przez centrum miasta. Dziś marszałek mówi: samorząd wojewódzki sam obwodnicy nie wybuduje - gmina będzie musiała się do tej inwestycji dołożyć. Nikt jednak nie wie, kiedy powstanie II etap obwodnicy, i kiedy zostaną wyremontowane ulice w centrum - obecna droga wojewódzka.

Na odcinku drogi krajowej nr 15 od Lulkowa do Trzemeszna przejeżdża 12.600 pojazdów na dobę, z czego ponad 3.000 ciężarówek.

Mieszkańcy wnioskują, by na głównym skrzyżowaniu w ich miejscowości obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h, a dodatkowo, by rozrysowano linie oddzielające pasy ruchu. Interpelację w tej sprawie ma złożyć radny powiatowy Robert Musidłowski.

Starostwo Powiatowe w Mogilnie musiało zrezygnować z inwestycji przebudowy drogi Strzelno - Miradz.

W ramach inwestycji inowrocławska spółka Inodrog wykonuje między innymi dodatkowe pasy do skrętu w lewo, zatoki autobusowe, oświetlenie oraz chodniki.

Prawdopodobnie od 15 lipca nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku ul. Hallera. Ma to związek z pracami związanymi ze skomunikowaniem ulicy z nowo powstającym parkiem handlowym na terenie byłego ogródka jordanowskiego. Najważniejsze zmiany: zamknięty wjazd w ul. Ogrodową, poruszanie się kierowców od skrzyżowań ul. Hallera z ul. Kościuszki i ul. Ogrodową na pasach drogi po stronie ogródka jordanowskiego, brak możliwości wjazdu do Biedronki od strony ul. Hallera.

Z analizy przeglądu wiaduktu na ul. Kościuszki wynika, że zmiany powinny zostać wykonane niezwłocznie. Dotychczas odbywa się tam ruch pojazdów znacznie cięższych niż dopuszczalne normy dla takiego starego obiektu.

Reklama na stronie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.