Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

[Archiwum] Na sygnale

W przypadku kradzieży, należy od razu zgłosić się na policję. Skradzione tablice mogą być wykorzystane przy popełnieniu przestępstwa.

Choremu 4-letniemu Nikodemowi nie zleciła badania morfologii krwi oraz nie skierowała chłopca na oddział dziecięcy szpitala. Wkrótce po tym chłopiec zmarł.

Postępowanie udało się wznowić dzięki ustaleniu miejsca pobytu podejrzanej.

Taką informację przekazał podczas sesji Rady Powiatu członek zarządu Tomasz Krzesiński. Proceder bada też audyt zewnętrzny i w tej chwili kwota wyprowadzona z fundacji ma wynosić około 50.000 zł.

Tomasz M. odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego w Gnieźnie, ale Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał zaskarżony wyrok.

Tomasz Ł. z KPP Mogilno podejrzany jest o popełnienie wykroczenia. W związku z tym komendant KPP Mogilno wystąpił do komendanta wojewódzkiego o zwolnienie funkcjonariusza ze służby.

Defraudacja pieniędzy polegała na wykonywaniu przez księgową dwóch tych samych przelewów do wybranej firmy, ale na dwa różne konta. Jedno z kont należało do księgowej. W niektórych miesiącach przelewała też sobie podwójną pensję. Proceder wykrył nowy prezes Fundacji Powiatu Mogileńskiego Aleksander Burzyński, gdy zaczął analizować operacje na rachunku bankowym. Jego zdaniem, od powrotu księgowej z urlopu macierzyńskiego w sierpniu 2018 r. do ubiegłego tygodnia z fundacji wyprowadzono około 43.000 zł. Proceder mógł trwać też przed urlopem macierzyńskim księgowej. Dlaczego wyprowadzania pieniędzy nie wykrył poprzedni prezes Andrzej Chełminiak, odpowie policyjne śledztwo.

Wicestarosta Marian Mikołajczak ma spotkać się z uczniami, którzy zdecydowali się opowiedzieć o aferze fikcyjnych kursów, będzie również rozmawiał z dyrektorem Pawłem Kraśnym i nauczycielem Zbigniewem Kinowskim. Zwrócił się do kuratorium w sprawie przeprowadzenia kontroli w szkole. Nie wyklucza, że w tej sprawie zostanie również poinformowana prokuratura. - Z naszej strony nie będzie żadnej taryfy ulgowej - zapewnia wicestarosta.

Przed Sądem Rejonowym w Mogilnie zeznawało dwóch mechaników Marcin D. i Wiesław P. Sprawa dotyczyła niesprawnego systemu ABS w samochodzie oskarżonego Macieja S. z Padniewka. Obaj mechanicy twierdzą, że oskarżony mógł mieć świadomość, że w momencie wypadku jechał z niesprawnym systemem.

- Ja 21 lat pracuję na terenie służby w policji i nie pamiętam tak tragicznego roku i tak wieloosobowych tragicznych wypadków. Też nie pamiętam - bo cały czas siedzi mi obraz z wczorajszego wypadku w Miradzu - tak zmasakrowanych ciał. Nie da się po prostu jednym zdaniem tego podsumować - mówił zastępca komendanta KPP w Mogilnie Tomasz Rybczyński na spotkaniu w sprawie bezpieczeństwa u starosty.

Reklama na stronie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.