Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

[Archiwum] Opłaty za lokal(ność)

Zapytaliśmy, jak wygląda sytuacja z węglem w składach w Mogilnie, Barcinie, Żninie i okolicach. Scenariusz na zimę na razie pisze się w czarnych kolorach, bowiem najczęstsza odpowiedź brzmiała: węgla nie ma i nie będzie.

Rocznie z tego tytułu do kasy miejskiej wpłynie dodatkowo 1.200.000 zł. Tym samym przez najbliższe 4 lata kadencji burmistrz Leszek Duszyński ma gwarancję wpływu do budżetu około 5.000.000 zł.

Miesięcznie na Osiedlu Piastowskim właściciel mieszkania o pow. 48 m2 zapłaci za ciepło o 29 zł więcej, natomiast na ul. Michelsona 21 za mieszkanie 46 m2 - o 18 zł więcej.

Od 1 czerwca rodzice nie będą płacili za każdą godzinę pobytu dziecka, ale z góry za każdy dzień, bez względu na to, ile godzin pociecha spędzi w żłobku. Dodatkowo, jeżeli dziecko zbyt wiele godzin opuści, rodzic za każdy dzień nieobecności będzie płacił 7,50 zł.

10 radnych poparło wczoraj na sesji Rady Miejskiej podwyżkę śmieci. Przeciwko było 9 radnych (8 z PSL i 1 z Prawicy Ziemi Mogileńskiej). Od głosu wstrzymała się radna PSL Zofia Gąsior.

Stawka za odpady zbierane selektywnie wzrośnie do 13 zł, a za zmieszane do 25 zł.

Największe podwyżki dotkną korzystających z ciepła w budynkach z kotłem wewnętrznym opalanych gazem, w skali miesiąca dla mieszkania 50 m2 będzie to ponad 17 zł.

Po czterech latach utrzymywania stawki bez podwyżek, cena za najem lokali mieszkalnych i socjalnych wzrosła w tym roku o 12%.

Burmistrz Leszek Duszyński rozważa ogłoszenie otwartego przetargu na zbiórkę odpadów, a nie podpisywanie kolejnej umowy z prezesem gminnej spółki MPGK w postępowaniu in house.

Podwyżka stawek za śmieci zgodnie z sugestią Regionalnej Izby Obrachunkowej jest jednym z elementów przygotowywanego przez gminę programu naprawczego.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.