Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Jak co roku termin składania zeznań rocznych za poprzedni rok przypada na koniec kwietnia. Jednakże jest grupa podatników, którzy są zobowiązani do wcześniejszego złożenia zeznań rocznych.

Tą grupą są podatnicy opodatkowujący swoje przychody na podstawie ryczałtu. Poza niektórymi przedsiębiorcami z opodatkowania na zasadach ryczałtu korzystają osoby wynajmujący swoje nieruchomości.
Jeżeli ktoś zdecydował się opodatkować swoje przychody z najmu prywatnego w roku 2019 zryczałtowanym podatkiem dochodowym powinien rozliczyć się składając zeznanie roczne PIT-28. W ubiegłych latach czas na to był do końca stycznia, jednakże w tym roku po raz pierwszy wydłużono ten termin do końca lutego. Jednakże układ kalendarza dał takim osobom dodatkowe dwa dni, bowiem 29 lutego w tym roku przypada w sobotę, a zatem pierwszy kolejny dzień roboczy przypada w poniedziałek 2 marca, i właśnie do tej daty jest ostateczny termin na złożenie zeznania PIT-28 za 2019 rok.
W tym roku także 2 marca przypada termin zapłaty zaliczki zryczałtowanego podatku dochodowego za grudzień 2019 roku.
2020 rok przyniósł także kolejne zmiany w sposobie składania zeznania rocznego PIT-28. Począwszy od zeznań za 2019 rok istnieje możliwość składania przez tzw. ryczałtowców PIT za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Usługa została uruchomiona przez Ministerstwo Finansów 15 lutego br. Można z niej skorzystać wchodząc na stronę podatki.gov.pl i klikając zakładkę zobacz Twój e-PIT. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do podatników składających zeznanie roczne na zasadach ogólnych do zalogowania się do systemu musimy posiadać tzw. profil
ePUAP, nie wystarczą dane autoryzujące z PITa z poprzedniego roku.
Więcej o zeznaniach rocznych będziemy pisali w kolejnych wydaniach Pałuk.

Michał Wozikowski
z KDP GOTOWICZ ze Żnina
Pałuki nr 1463 (9/2020)

 

TAGI: #PodatkiŻnin, #KsięgowośćŻnin, #DoradcaPodatkowyŻnin

www.gotowicz.pl , FB: /KDPGOTOWICZ

Reklama na stronie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.