Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

[Archiwum] Zdrowie

Aplikacja Kwarantanna domowa sprawi, że osób przebywających na kwarantannie nie będą musieli sprawdzać na miejscu policjanci. Aplikacja przyśle do nas powiadomienie o wykonanie zdjęcia selfie, które będzie trzeba zrobić w określonym czasie, by potwierdzić miejsce pobytu. Jeżeli tego nie zrobimy, będzie to sygnał dla policjantów, że kwarantanna może być łamana.

Aby podejrzewać koronawirusa, musisz spełniać 3 warunki: pobyt w ostatnich 14 dniach w miejscach objętych wirusem lub kontakt z osobą zakażoną, a także występujące takie objawy, jak podwyższona temperatura, kaszel, duszności.

W ostatnich dniach dało się zaobserwować wzmożone wykupowanie produktów spożywczych i higienicznych. Z półek sklepowych zaczęły znikać kasze, ryże, makarony, a ze stoisk mięsa. Intendentka z Zespołu Szkół w Łabiszynie radzi, jak racjonalnie planować i robić zakupy.

Osoby starsze o pomoc w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w leki czy załatwieniu spraw urzędowych powinny poprosić członków rodziny, a same pozostać w domu. Ograniczenie kontaktów jest podstawą.

Chociaż cały czas słyszymy o zalecaniach, by zostać w domu, to aktywność fizyczna też w walce z koronawirusem jest istotna. Spacery, rozruch, bieganie. Każda forma aktywnego spędzania czasu jest ważna. Tyle tylko, że jak biegać, to w pojedynkę, unikać skupisk ludzi, udać się do lasu i dostosować intensywność treningu do swoich możliwości.

Kwarantannę zarządza Powiatowy Inspektor Sanitarny. Można się kontaktować z domownikami, ale z osobami z zewnątrz - nie. Osoba chora, ale walcząca z chorobą bez trudu może przebywać w domu - podlega wtedy izolacji i również z domownikami kontaktować się nie może. Najłagodniejszą formą zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa jest nadzór.

Wyklucz ruchy ręka - twarz. Główny Inspektorat Sanitarny zaleca płatności bezgotówkowe. Wszystkie osoby w sklepach powinny zachować dystans od siebie. Czystość, dezynfekcja. 

Nowym wicedyrektorem został Jarosław Głowacki z Gdyni, który przez 30 lat pracował na kierowniczych stanowiskach w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy. W SPZOZ będzie odpowiedzialny za inwestycje, zamówienia publiczne, sprawy techniczne, transport oraz informatykę.

Stacja pomiarowa powietrza przy mogileńskim ratuszu, od początku roku do 7 kwietnia wykazała aż 36 dobowych przekroczeń stężenia rakotwórczego pyłu PM 10. Oznacza to tyle, że miasto będzie musiało podjąć działania w celu poprawy niebezpiecznej dla mieszkańców sytuacji.

Od minionego poniedziałku działa internetowa rejestracja do lekarzy POZ.

Reklama na stronie

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.