Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Inne

W zajęciach brało udział ponad 20 dzieci i dorosłych. Nad wszystkim czuwał instruktor Marceli Skonieczny.

Handlowcy z Przyjezierza mieli we własnym zakresie pobudować tak samo wyglądające pawilony handlowe, a w zamian otrzymać 10-letnie dzierżawy terenu. W umowie, po 10 latach pawilony miałyby przejść na własność gminy. A na grunty ogłoszony zostałby przetarg nieograniczony, do którego mogliby też przystąpić obecni dzierżawcy. Handlowcy nie zgodzili się na propozycję gminy. W związku z tym umowy na dzierżawę zostały z nimi rozwiązane, a handlowcy musieli rozebrać swoje punkty handlowe i zdać dzierżawioną od gminy działkę.

Tegoroczny sezon na grzyby trwa w najlepsze, chociaż pogoda w tym roku nie rozpieszczała grzybiarzy. Najpierw susza i upały, później deszcz i duży spadek temperatur. Mimo wszystko w przyjezierskich lasach obserwujemy obecnie prawdziwy wysyp grzybów.

1 października w lesie w Miradzu (gm. Strzelno) odbył się II Pradziejowy Bieg Przełajowy na dystansie 5 km. 1 miejsce w kategorii open mężczyzn zdobył Paweł Rezulak (00:17:28), 2. Łukasz Szparło (00:17:30), 3. Błażej Gregor (00:18:06). W kategorii open kobiet zwyciężyła Anna Grecman (00:22:41), 2. Joanna Michalik (00:23:17), 3. Agnieszka Biegała (00:24:04). Po biegu na terenie nadleśnictwa odbyło się podsumowanie połączone z wręczeniem pucharów dla najlepszych zawodników.

Po raz czwarty we wszystkich nadleśnictwach odbyła się akcja #SadziMY. Tak jak w poprzednim roku leśnicy rozdawali za darmo chętnym sadzonki. - Sadząc ją na swoim ogródku, będą mieli państwo szansę opiekować się nią i towarzyszyć jej w drodze do stania się dorodnym drzewem. Kto wie, może w przyszłości dorodna lipa będzie źródłem natchnień jakiegoś młodego artysty – powiedzieli nam leśnicy z Miradza.

Trzemeszeński paralotniarz oraz miłośnicy tego sportu z Lotniczego Mogilna dzielili się swoimi wrażeniami z latania.

Przed siedzibą Fundacji Przyjaciół Kotów Przyjezierza, Ukraińcy przebywający do tej pory w Przyjezierzu pozostawili dwa średniej wielkości, piękne, zadbane i udomowione kotki.

Do odbioru były: świerk pospolity, sosna zwyczajna i pigwowiec japoński.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelnie w dniach 3 i 4 października będzie wydawał żywność.

W interpelacji do burmistrza wskazał miejsce w zachodniej dzielnicy Mogilna, na tzw. łące u zbiegu ul. Padniewskiej i ul. Kausa. Burmistrz Leszek Duszyński nie podszedł do tej lokalizacji z entuzjazmem.

Reklama na stronie

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.