Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Proboszczowie i wikariusze parafii archidiecezji gnieźnieńskiej objęci zmianami personalnymi na spotkaniu z prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem fot. arch. archidiecezja gnieźnieńska

Prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie 1 lipca.

REKLAMA

PROBOSZCZOWIE I INSTYTUCJE CENTRALNE

Szczepanowo

Zmianami objęta została parafia pw. pw. św. Bartłomieja Apostoła w Szczepanowie (gm. Dąbrowa). Dotychczasowy proboszcz tej parafii ks. Hubert Nowak przeniesiony zostaje na probostwo do parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie, w posłudze proboszczowskiej zastąpi go dotychczasowy wikariusz w parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu ks. Sebastian Kołodziejczyk.

Janikowo

Zmianami proboszczowskimi objęta jest także parafia pw. bł. Michała Kozala w Janikowie. Jej dotychczasowy proboszcz ks. kan. Ireneusz Doroszewski przechodzi na emeryturę. Proboszczem tej parafii prymas mianował ks. Bogumiła Czulińskiego, dotychczasowego proboszcza parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie.

Wylatowo i Wronowy

Ks. Krzysztof Tarbicki, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie i parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie zostaje zwolniony w obowiązków proboszcza w Wylatowie i mianowany dodatkowo proboszczem parafii pw. św. Ignacego Loyoli we Wronowach. Proboszczem parafii w Wylatowie zostaje ks. Przemysław Franek, dotychczasowy administrator parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Budziszewku.

Natomiast z parafią we Wronowych (gm. Strzelno) żegna się proboszcz ks. Tomasz Zakrzewski, który mianowany został proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Kędzierzynie. Od 1 lipca proboszczem parafii będzie dziekan strzeleński ks. Krzysztof Tarbicki, który również kieruje parafią w Strzelnie.

 

Nominację z rąk prymasa Polski odbiera proboszcz parafii we Wronowych ks. Tomasz Zakrzewski fot. arch. archidiecezja gnieźnieńska

 

WIKARIUSZE

Strzelno

Ks. Marcin Korybalski, wikariusz parafii pw. św. Trójcy w Strzelnie mianowany został audytorem w Trybunale Metropolitalnym. Jednocześnie zachowuje obowiązki wikariusza w parafii pw. św. Trójcy w Strzelnie.

 

Nominację z rąk prymasa Polski odbiera ks. Marcin Korybalski, wikariusz parafii w Strzelnie fot. arch. archidiecezja gnieźnieńska

 

Mogilno

Z parafią pw. MBNP w Mogilnie rozstaje się wikariusz ks. Tomasz Niedbalski, który mianowany zostaje wikariuszem w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. Jego miejsce zastąpi ks. Michał Szalaty, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława (fara) we Wrześni.

Trzemeszno

Zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie zostaje ks. Krzysztof Stawski, który od 1 lipca obejmie posługę wikariuszowską w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie.

Magdalena Lachowicz, 18 VI 2022

Reklama na stronie

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.