Proboszczowie i wikariusze parafii archidiecezji gnieźnieńskiej objęci zmianami personalnymi na spotkaniu z prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem fot. arch. archidiecezja gnieźnieńska

Prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie 1 lipca.

REKLAMA

PROBOSZCZOWIE I INSTYTUCJE CENTRALNE

Szczepanowo

Zmianami objęta została parafia pw. pw. św. Bartłomieja Apostoła w Szczepanowie (gm. Dąbrowa). Dotychczasowy proboszcz tej parafii ks. Hubert Nowak przeniesiony zostaje na probostwo do parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie, w posłudze proboszczowskiej zastąpi go dotychczasowy wikariusz w parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu ks. Sebastian Kołodziejczyk.

Janikowo

Zmianami proboszczowskimi objęta jest także parafia pw. bł. Michała Kozala w Janikowie. Jej dotychczasowy proboszcz ks. kan. Ireneusz Doroszewski przechodzi na emeryturę. Proboszczem tej parafii prymas mianował ks. Bogumiła Czulińskiego, dotychczasowego proboszcza parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie.

Wylatowo i Wronowy

Ks. Krzysztof Tarbicki, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie i parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie zostaje zwolniony w obowiązków proboszcza w Wylatowie i mianowany dodatkowo proboszczem parafii pw. św. Ignacego Loyoli we Wronowach. Proboszczem parafii w Wylatowie zostaje ks. Przemysław Franek, dotychczasowy administrator parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Budziszewku.

Natomiast z parafią we Wronowych (gm. Strzelno) żegna się proboszcz ks. Tomasz Zakrzewski, który mianowany został proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Kędzierzynie. Od 1 lipca proboszczem parafii będzie dziekan strzeleński ks. Krzysztof Tarbicki, który również kieruje parafią w Strzelnie.

 

Nominację z rąk prymasa Polski odbiera proboszcz parafii we Wronowych ks. Tomasz Zakrzewski fot. arch. archidiecezja gnieźnieńska

 

WIKARIUSZE

Strzelno

Ks. Marcin Korybalski, wikariusz parafii pw. św. Trójcy w Strzelnie mianowany został audytorem w Trybunale Metropolitalnym. Jednocześnie zachowuje obowiązki wikariusza w parafii pw. św. Trójcy w Strzelnie.

 

Nominację z rąk prymasa Polski odbiera ks. Marcin Korybalski, wikariusz parafii w Strzelnie fot. arch. archidiecezja gnieźnieńska

 

Mogilno

Z parafią pw. MBNP w Mogilnie rozstaje się wikariusz ks. Tomasz Niedbalski, który mianowany zostaje wikariuszem w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. Jego miejsce zastąpi ks. Michał Szalaty, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława (fara) we Wrześni.

Trzemeszno

Zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie zostaje ks. Krzysztof Stawski, który od 1 lipca obejmie posługę wikariuszowską w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie.

Magdalena Lachowicz, 18 VI 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.