W głosowaniu większość mieszkańców poparła uchwałę dotyczącą sprzątania klatek schodowych przez firmę zewnętrzną. Aby wyrazić swoje poparcie niektórzy symbolicznie głosowali nawet dwoma rękoma fot. Roman Wolek

Wniosek na walnym zebraniu Spółdzielni Mieszkaniowej poparło 36 mieszkańców obecnych na zebraniu. Przeciw było 20 osób.

Tak może się już niedługo stać w blokach administrowanych przez Trzemeszeńską Spółdzielnię Mieszkaniową. Dotyczy to więc połowy mieszkańców miasta. Dotychczas sprzątaniem klatek schodowych, z lepszym lub gorszym skutkiem zajmują się sami mieszkańcy. Jednak już od kilku lat podczas zebrań spółdzielni poruszany był problem czystości na klatkach schodowych i mówiono o pomyśle wynajęcia firmy zewnętrznej, która miałaby się zajmować sprzątaniem tych części budynków. Jednak dopiero na walnym zebraniu Trzemeszeńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej 22 czerwca tematem tym zajęto się bardziej konkretnie. Efektem tego było głosowanie w sprawie wyrażenia zgody na sprzątanie klatek schodowych przez firmę zewnętrzną. Wniosek poparło 36 mieszkańców obecnych na zebraniu. Przeciw było 20 osób.

REKLAMA

Jak szacowano podczas zebrania, miesięczny koszt takiej usługi może wynosić od 14 zł do 25 zł od każdego mieszkania w bloku. Miałby być wliczany w co miesięczny czynsz.

Prezes TSM Krzysztof Kilian w związku z uchwałą walnego zebrania zamierza w miesiącu sierpniu lub wrześniu przeprowadzić przetarg na sprzątanie klatek schodowych. Dokładny zakres takiego sprzątania ma zostać jeszcze doprecyzowany. Wstępnie wiadomo, iż ma ono obejmować sprzątanie klatek schodowych raz w tygodniu wraz z myciem drzwi wewnętrznych. Natomiast raz w miesiącu ma to być gruntowne mycie klatek.

Następnie prawdopodobnie we wrześniu prezes spółdzielni chce zapytać wszystkich właścicieli mieszkań, czy wyrażają zgodę, aby klatki schodowe były sprzątane za cenę osiągniętą w wyniku przetargu przy jednoczesnym podniesieniu czynszu właśnie o taką kwotę. Ostateczna decyzja we tej sprawie ma zależeć od wyników takiego głosowania.

Roman Wolek, 24 VI 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.