Dzieci bardzo chętnie wchodziły do wozów strażackich i radiowozów policyjnych fot. Inez Padowska

Dużą atrakcją była obecność strażaków z OSP Kwieciszewo oraz dzielnicowych z KPP Mogilno. Dzieci były bardzo zainteresowane pracą straży czy policji, jak również ich sprzętem ratowniczym.

REKLAMA

1 lipca na boisku przy świetlicy wiejskiej w Goryszewie zebrało się 21 dzieci wraz z rodzicami. Czekały na nich gry i zabawy, w których wszyscy bardzo chętnie brali udział. Każde z dzieci mogło wybrać obrazek, na podstawie którego następnie malowano twarze. Był też poczęstunek, na który składały się słodkości, lody oraz kiełbaski i pianki, które każdy mógł upiec na patyku.

Dużą atrakcją była obecność strażaków z OSP Kwieciszewo oraz dzielnicowych z KPP Mogilno. Dzieci były bardzo zainteresowane pracą straży czy policji, jak również ich sprzętem ratowniczym. Odbył się pokaz straży oraz rozmowa przeprowadzona przez policjantów, podczas której uświadamiali dzieci, jak zachowywać się podczas wakacji i na jakie niebezpieczeństwa zwracać uwagę. Dużą frajdę sprawiła dzieciom przygotowana przez strażaków kurtyna wodna. 

Na zakończenie każde z dzieci otrzymało drobną niespodziankę. Zmienna pogoda nie przeszkodziła nikomu w zabawie.

W organizację zaangażowały się Lidia Stachowiak, Marzena Częstochowska, Włodzimierz Głowiński, Rafał Fojutowski i sołtys  Mirosław Leszczyński.

 

Inez Padowska, 2 VII 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.