Dzieci przychodziły na zajecia Wakacyjnej Szkółki Wędkarskiej razem z rodzicami   fot. Marek Holak

Pierwsze zajęcia odbyły się nad Jeziorem Mogileńskim w sobotę 2 lipca, od 9.00 do 11.00. I tak będzie przez wszystkie wakacyjne soboty, aż do konkursu wędkarskiego 27 sierpnia.

Od 20 lat zarząd mogileńskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Mogilnie organizuje dla dzieci do lat 14, zajęcia Wakacyjnej Szkółki Wędkarskiej. Najmłodsi, którzą chcą poznawać tajniki wędkowania, spotykają się nad jeziorem przez całe wakacje - zawsze w soboty między 9.00 a 11.00, na wysokości ul. Kościuszki i ul. Słowackiego (w pobliżu siedziby byłego Banku Gdańskiego).

REKLAMA

Pierwsze tegoroczne spotkanie odbyło się w sobotę, 2 lipca. Zajęcia teoretyczne i praktyczne z dziećmi prowadzą członkowie koła PZW Grzegorz Ciężki i Tomasz Woźniak. Młodzi wędkarze poznają regulamin amatorskiego połowu ryb. Prowadzący zajęcia zapoznają uczestników m.in. z dyscyplinami wędkarskimi, podstawowym sprzętem wędkarskim i akcesoriami, zanętami i przynętami. Omawiane są też metody i techniki połowu oraz etyka wędkarska i etyka ekologiczna wędkarza. Dzieci i młodzież dowiadują się również, jak rozpoznać łowisko i przygotować stanowisko. Młodzi adepci wędkarstwa otrzymali od prezesa koła PZW Przemysława Stranza zaświadczenia o możliwości w okresie trwania szkółki, wędkowania w miejskiej części jeziora, od ul. ks. Wawrzyniaka aż do budynku harcówki.

 

Jeden z uczestników szkółki od razu złapał lina. Tomasz Woźniak pokazuje go wszystkim dzieciom, uczestnikom wakacyjnej szkółki wędkarskiej fot. Marek Holak

 

Pełniący honorowy patronat nad zajęciami szkółki komendant Straży Miejskiej Mirosław Kuss powiedział między innymi: - Fajnie, że każdy z was ma jakąś pasję w sobie i chce ją rozwijać.. Mniej czasu ma na rzeczy, które dzieci i młodzież nie powinny robić w czasie wakacji, (...) Macie bezpośrdnio styczność z wodą, ja rozumiem, że nie przychodzicie się tutaj kąpać, ale musicie nad wodą uważać.

Wakacyjna szkółka zakończy się konkursem wędkarskim spławikowym, który nad Jeziorem Mogileński przeprowadzony zostanie 27 sierpnia. Organizator zapewnia dla dzieci zanęty i przynęty wędkarskie. Wszyscy, którzy mają ukończone 14 lat, będą mogli na koniec szkółki zdawać egzamin na kartę wędkarską. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu tel.608-373-104.

 

 

Marek Holak, 3 VII 2022

 

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.