Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Pracownicy firmy "Gardenbaum" podczas montażu ławki w parku kieszonkowym przy budynku starostwa na ul. Ogrodowej fot. Inez Padowska

Przed budynkiem Starostwa Powiatowego przy ul. Ogrodowej, powstał park kieszonkowy. Ma pełnić funkcję zielonej poczekalni dla petentów starostwa, którzy załatwiają w nim sprawy urzędowe.

Park kieszonkowy powstał w ramach programu przeprowadzonego przez Fundację Orlen o nazwie "Moje miejsce na Ziemi". Wniosek do konkursu został złożony 23 lipca 2021 roku, a zakończenie projektu nastąpiło w czwartek 30 czerwca. Na nowo zagospodarowana infrastruktura przed budynkiem starostwa pd strony parkingu, została wzbogacona o nowo posadzone krzewy, wysypany kamień, ławkę oraz bujak dla dzieci.

REKLAMA

Projekt skierowany jest głównie do petentów Starostwa Powiatowego w Mogilnie załatwiających swoje sprawy w urzędzie, w tym do osób niepełnosprawnych przyjeżdżających do Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz PCPR. Ponadto do Starostwa przybywają osoby nie tylko z terenu powiatu mogileńskiego, ale także osoby z sąsiedniego powiatu żnińskiego. Ważnym aspektem jest fakt, że te osoby często do urzędu z osobami towarzyszącymi. W związku z tym korytarze w budynku są zapełnione.

Projekt promuje działania proekologiczne poprzez powiększanie terenów zielonych w środku miasta. Powstanie takiego placu tworzy mały eko-zakątek, który pozwoli mieszkańcom oczekiwać na załatwienie spraw urzędowych wśród zieleni. Park kieszonkowy ma za zadanie umilić pobyt potencjalnym petentom. Kwota przeznaczona na ten projekt wynosi 10.800 zł, w tym dotacja z Orlenu 10.000 zł i 800 zł z budżetu Starostwa Powiatowego. Prace wykonała firma z Mogilna Gardenbaum Tomasz Redman.

Inez Padowska, 4 VII 2022

Reklama na stronie

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.