Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Tak bawiono się w Łąkiem na pierwszym święcie wsi fot. Magdalena Lachowicz

Po ubiegłorocznym sukcesie organizacyjnym, mieszkańcy Łąkiego (gm. Strzelno) powracają do organizacji imprezy plenerowej Święto wsi Łąkie.

REKLAMA

W tym roku organizatorzy przygotowali w sobotę, 9 lipca szereg atrakcji, m.in. turniej siatkówki na trawie, który od 9.00 zostanie rozegrany przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z okolic gminy Strzelno o puchar burmistrza Strzelna. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych uczestników. Od 15.00 zorganizowane zostaną konkursy oraz zabawy z animatorkami. Dodatkowo druhowie z OSP Zbytowo przygotują armatkę wodną, która zapewni ochłodę wszystkim uczestnikom imprezy.

W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć m.in. wystawę zdjęć Strzelno i okolice autorstwa Michała Ostrowskiego. Po emocjach związanych z turniejem (ok. 16.00) strażacy z OSP Ostrowo, OSP Gębice oraz WOPR Kruszwica, przeprowadzą pokaz ratownictwa wodnego. O 19.00 zaplanowano wspólne ognisko oraz zabawę taneczną, która potrwa do północy. Oprawę muzyczną zapewni RB Events Robert Buczel.

Mieszkańcy wsi będą częstować przybyłych na festyn gości kiełbaskami z grilla oraz przysmakami przygotowanymi przez gospodynie z KGW Łąkie. Poza tym przez cały czas trwania imprezy bufet oraz zimne napoje zapewni Pizzeria Imbir ze Strzelna.

Współpomysłodawca i jeden z organizatorów wydarzenia Mikołaj Kulpa powiedział nam, że impreza, która odbędzie się w sobotę, 9 lipca na plaży nad brzegiem urokliwego jeziora we wsi Łąkie, zapowiada się rewelacyjnie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Strzelnie, Stowarzyszenie Ecce Homo w Strzelnie, Sołtys i Rada Sołecka wsi Łąkie wraz z mieszkańcami oraz KGW Łąkie.

Patronat medialny sprawuje Tygodnik Pałuki.

Magdalena Lachowicz, 5 VII 2022

Reklama na stronie

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.