Tak bawiono się w Łąkiem na pierwszym święcie wsi fot. Magdalena Lachowicz

Po ubiegłorocznym sukcesie organizacyjnym, mieszkańcy Łąkiego (gm. Strzelno) powracają do organizacji imprezy plenerowej Święto wsi Łąkie.

REKLAMA

W tym roku organizatorzy przygotowali w sobotę, 9 lipca szereg atrakcji, m.in. turniej siatkówki na trawie, który od 9.00 zostanie rozegrany przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z okolic gminy Strzelno o puchar burmistrza Strzelna. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych uczestników. Od 15.00 zorganizowane zostaną konkursy oraz zabawy z animatorkami. Dodatkowo druhowie z OSP Zbytowo przygotują armatkę wodną, która zapewni ochłodę wszystkim uczestnikom imprezy.

W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć m.in. wystawę zdjęć Strzelno i okolice autorstwa Michała Ostrowskiego. Po emocjach związanych z turniejem (ok. 16.00) strażacy z OSP Ostrowo, OSP Gębice oraz WOPR Kruszwica, przeprowadzą pokaz ratownictwa wodnego. O 19.00 zaplanowano wspólne ognisko oraz zabawę taneczną, która potrwa do północy. Oprawę muzyczną zapewni RB Events Robert Buczel.

Mieszkańcy wsi będą częstować przybyłych na festyn gości kiełbaskami z grilla oraz przysmakami przygotowanymi przez gospodynie z KGW Łąkie. Poza tym przez cały czas trwania imprezy bufet oraz zimne napoje zapewni Pizzeria Imbir ze Strzelna.

Współpomysłodawca i jeden z organizatorów wydarzenia Mikołaj Kulpa powiedział nam, że impreza, która odbędzie się w sobotę, 9 lipca na plaży nad brzegiem urokliwego jeziora we wsi Łąkie, zapowiada się rewelacyjnie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Strzelnie, Stowarzyszenie Ecce Homo w Strzelnie, Sołtys i Rada Sołecka wsi Łąkie wraz z mieszkańcami oraz KGW Łąkie.

Patronat medialny sprawuje Tygodnik Pałuki.

Magdalena Lachowicz, 5 VII 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.