Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Dla stowarzyszenia "Po prostu My" główna sala Domu Kultury i Strażaka w Orchowie pozostanie niedostępna fot. Roman Wolek

Na przeszkodzie stanęły: obrady Rady Gminy, zajęcia biblioteczne, godziny popołudniowe oraz planowany remont.

REKLAMA

AKCJA INTEGRACJA

Istniejące od niedawna na terenie gminy Orchowo stowarzyszenie Po prostu My pozyskało kwotę 4.970 zł dofinansowania w ramach konkursu Działaj Lokalnie. Fundusze na dotację pochodzą ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ze środków Stowarzyszenia Unia Nadwarciańska. Stowarzyszenie Po prostu My w ramach konkursu realizuje projekt Akcja integracja.

Część zadań została już rozpoczęta. Odbyły się już jedne warsztaty z haftu diamentowego w Orchowie w sali w piwnicy Domu Kultury i Strażaka. Kolejne takie warsztaty odbędą się m.in. w Słowikowie i Bielsku.

SALI NIE UDOSTĘPNI

Rozpoczęty został też cykl turniejów bingo. Kolejny ma odbyć się 23 lipca w Szydłówcu. Planowane są także warsztaty scrapbookingu czyli ozdabiania np. albumów i kartek okolicznościowych oraz warsztaty florystyczne.

Cześć zajęć prowadzonych przez stowarzyszenie miało się odbywać w największej ogólnodostępnej sali, na pierwszym piętrze w budynku Domu Kultury i Strażaka. Organizatorzy muszą szukać jednak innych lokalizacji, gdyż wójt Jacek Misztal odmówił udostępniania tej sali na zajęcia planowane przez stowarzyszenie Po prosu My.

Ze względu na tę odmowę wójta poszczególne zadania będą realizowane w innych miejscach.

DUŻO PRZECIWNOŚCI

Uzasadniając odmowę wójt poinformował stowarzyszenie, że sala ta wykorzystywana jest na posiedzenia Rady Gminy. Dodatkowo w sali tej odbywają się imprezy organizowane przez Bibliotekę Publiczną. Argumentował również, że wiele z proponowanych przez stowarzyszenie terminów ewentualnej rezerwacji sali przypada w godzinach popołudniowych, w dni wolne od pracy dla pracowników samorządowych. Wynajęcie pomieszczeń w tym czasie wiązałoby się więc z dodatkowymi kosztami dla samorządu, czyli wypłatą wynagrodzenia za godziny nadliczbowe bądź udzieleniem dnia wolnego. Wójt dodał także, że do 15 listopada w budynku Domu Kultury i Strażaka prowadzone będą prace remontowe. Poinformował przy okazji, że stowarzyszenie skorzystać może z innych pomieszczeń będących w zasobach gminnych jak świetlice wiejskie, po uprzednim uzgodnieniu terminów z dysponentami.

Należąca do stowarzyszenia Po prosu My Anna Kosiak, przewodnicząca Rady Gminy, bardzo, żałuje że nie będzie możliwości skorzystania z tej sali na prowadzone zajęcia. Jak dodaje, wójt odmawia udostępnienia sali już nie po raz pierwszy.

- Dzięki takim stowarzyszeniom i dzięki takim uczestnikom zajęć chęci do pracy nie brakuje. Mimo utrudnień, pomysły będziemy realizować i co najważniejsze czerpać z tego ogromną satysfakcję i przyjemność, że robimy coś fajnego. Pozdrawiamy pana wójt i życzymy jemu owocnej współpracy ze stowarzyszeniami - komentuje Anna Kosiak.

Roman Wolek, 20 VII 2022

Reklama na stronie

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.