Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W przerwach uczestnicy wydarzenia mieli możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w ramce "Pozarządowe Mogilno" fot. Inez Padowska

Konferencja Organizacji Pozarządowych Powiatu Mogileńskiego, w tym roku została zorganizowana w formie warsztatów. Uczestnicy mogli wybrać te, które wzbudzały ich największe zainteresowanie. Ta forma przeprowadzenia konferencji przypadła uczestnikom do gustu. 

Konferencja Organizacji Pozarządowych Powiatu Mogileńskiego odbyła się 24 września w ZS w Mogilnie. Od godziny 8:20 uczestnicy mogli się rejestrować. W tym celu każda osoba na wejściu musiała wpisać się na listę osób oraz odebrać imienną plakietkę, na której rozpisany był program przebiegu konferencji oraz numery sal, w których odbywały się poszczególne warsztaty. 

Była to druga edycja wydarzenia. Ponad rok temu w ZS w Bielicach warsztaty zostały zorganizowane po raz pierwszy. Wtedy miały one nieco inny charakter- wszyscy uczestnicy brali udział w jednakowych warsztatach odbywających się w jednej sali.

OTWARCIE W AULI ZS W MOGILNIE

Oficjalne otwarcie konferencji nastąpiło o godzinie 9:00 w auli ZS w Mogilnie. Wszyscy uczestnicy wydarzenia zasiedli w auli i zostali przywitani przez prowadzących, czyli Duet NiN- Konferansjerzy, w składzie Radosław Nowak i Karol Nawrot. Następnie głos zabrały osoby oficjalne oraz chętni goście. Na koniec głos zabrał Prezes Stowarzyszenia Pozarządowe Mogilno Jarosław Gębala, który przywitał gości oficjalnych oraz wszystkich uczestników wydarzenia. Prezes podziękował przybyłym gościom za swoją obecność.  - Pamiętajmy, że te warsztaty to jest tylko pretekst po to, żebyśmy mogli się spotkać, wymienić doświadczeniami, abyśmy mogli pogadać i pokazać siłę trzeciego sektora - mówił podczas przemówienia Jarosław Gębala. Prezes zarecytował wiersz, po czym zaprosił wszystkich na krótką przerwę na kawę, aby następnie o godzinie 10:00 wszyscy udali się na warsztaty. 

WARSZTATY W 7 SALACH

Rok temu, kiedy Konferencja Organizacji Pozarządowych Powiatu Mogileńskiego została zorganizowana po raz pierwszy, warsztaty odbywały się w jednej sali dla wszystkich uczestników. W tym roku każdy mógł wybrać spośród 7 propozycji 3 tematy warsztatów, które wzbudzały w danej osobie najwięcej zainteresowania. Wykłady odbywały się w 7 salach, które znajdowały się na 1 oraz 2  piętrze.  Jak się okazało - ta forma cieszyła się pozytywnymi opiniami. Informacji na ten temat udzielił nam Prezes Stowarzyszenia Pozarządowe Mogilno.

-Ta konwencja warsztatowa póki co sprawdziła się dużo lepiej niż ta konferencyjna z zeszłego roku, gdzie wszyscy siedzieliśmy w jednej auli. Tu każdy mógł wybrać temat, który go interesował. Takie opinie spływają od uczestników. Praca w mniejszych grupach przynosi też dużo więcej owoców i dobrego dla naszej pracy społecznej. - mówił Jarosław Gębala. 

Udział w warsztatach wzięło 57 osób. 

III EDYCJA W PRZYSZŁYM ROKU

Jak poinformował nas Jarosław Gębala- kolejna konferencja planowana jest na przyszły rok. Z racji wielu pozytywnych opini, ma być przeprowadzona tak jak tegoroczna- w formie warsztatów. Poprosiliśmy Prezesa Stowarzyszenia Pozarządowe Mogilno o wypowiedź na temat przebiegu tegorocznej konferencji. 

-Dzisiejsza sobota w ZS w Mogilnie upłynęła nam pod hasłem warsztatów. Każdy uczestnik miał do wyboru 7 tematów- myślę, że każdy znalazł coś dla siebie. Cieszę się, że dopisała nam frekwencja jak i partnerzy. Dziękuję wszystkim za udział. Organizacyjnie wszystko przebiegło bez zakłóceń. Uczestnicy stawili się praktycznie w 100-procentowej frekwencji. Mam nadzieję, że przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja. Na razie nie będę zdradzał szczegółów.- mówił Jarosław Gębala. Stowarzyszenie Pozarządowe Mogilno ma na następny rok plany odnośnie nowej lokalizacji wydarzenia. Na ujawnienie dokładniejszych informacji będziemy musieli poczekać jednak do wiosny.

W przerwach między warsztatami każdy mógł zejść do łącznika na parterze i skosztować kawy oraz zakąsek. Po zakończeniu warsztatów odbyło się spotkanie integracyjne. 

Głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pozarządowe Mogilno. 

Tygodnik Lokalny Pałuki i Ziemia Mogileńska pełnił patronat prasowy nad wydarzeniem.

 

 

Inez Padowska, 25 IX 2022

Kalendarz 2023

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.