Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Magdalena Lachowicz

Gmina Trzemeszno przystąpiła do rządowego programu zakupu i dystrybucji węgla dla mieszkańców. Już w październiku burmistrz Krzysztof Dereziński wysłał pismo w tej sprawie do wojewody wielkopolskiego. Później gmina czekała na zakończenie procedowania ustawy. Ostatecznie przepisy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gminy dla gospodarstw domowych weszły w życie 3 listopada.

Węgiel na preferencyjnych warunkach będą mogły zakupić w gminie osoby, które otrzymały dodatek węglowy w wysokości 3.000 zł lub osoby, które nie wystąpiły o wypłatę dodatku węglowego, ale są uprawnione do jego otrzymania. Cena zakupu 1 tony węgla typu groszek, orzech i miał wynosić będzie 2.000 zł brutto. Cena nie obejmuje kosztów transportu do odbiorcy na terenie gminy Trzemeszno.

Wstępnie gmina jako miejsce sprzedaży węgla wskazywała Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Świętem. Zdaniem włodarza gminy ta lokalizacja spełniała wymagane warunki. Teren PSZOK jest ogrodzony, posiada utwardzony plac oraz wagę. Natomiast sama dystrybucja miała zająć się spółka Remondis Aqua Trzemeszno. 

REKLAMA

Ostatecznie skład węgla znajdować się będzie w Zieleniu (gm. Trzemeszno), a gmina w zakresie dystrybucji węgla podejmie współpracę z firmą Sprzedaż środków do produkcji rolnej Zenon Klukas. Obecnie gmina podpisała umowę ze spółką PGE Paliwa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie na zakup węgla dla mieszkańców gminy. Gmina obierać będzie węgiel z terminala w Starej Kakawie (koło Ostrowa Wielkopolskiego). Węgiel pochodzić będzie z Kolumbii. W celu potwierdzenia jakości paliwa stałego gmina na swojej stronie internetowej opublikowała certyfikaty jakości otrzymane od PGE Paliwa sp. z o.o.  Gmina złożyła zapotrzebowanie na groszek i węgiel orzech. Wnioski o preferencyjny zakup węgla będą rozpatrywane według daty złożenia wniosku w Urzędzie Miejskim Trzemeszna po uprzedniej, pozytywnej weryfikacji wniosku o dodatek węglowy przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzemesznie. Jak wyglądają kolejne szczeble pozytywnej weryfikacji wniosków? Otóż na początku Urząd Miejski skontaktuje się telefonicznie z mieszkańcami, którzy złożyli wnioski. Następnie wystawiona zostanie faktura VAT, konieczna będzie wówczas zapłata za fakturę, Odbiór potwierdzenia zapłaty w Urzędzie Miejskim, po okazaniu potwierdzenia zapłaty będzie możliwość odbioru towaru w firmie Zenona Klukasa w Zieleniu 92B. Cena za 1 t. wędka ustalona została na 1.900zł. brutto. Cena ta nie obejmuje transportu do gospodarstwa domowego i workowania.

Do 9 grudnia zainteresowani mieszkańcy proszeni są o składanie wniosków o zakup preferencyjny węgla w Urzędzie Miejskim Trzemeszna.    

Magdalena Lachowicz, 29 XI 2022

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.