Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Największą atrakcja jarmarku był ogniowy spektakl "Fabryka św. Mikołaja" fot.Paweł Lachowicz

4 grudnia mieszkańcy gminy Orchowo mieli okazję poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przy Domu Kultury i Strażaka w Orchowie odbył się pełen atrakcji Jarmark Bożonarodzeniowy.

REKLAMA

Początkowo planowano, że impreza odbędzie się na placu za Domem Kultury i Strażaka, jednak ze  względu na topniejący śnieg, miejsce to było zabłocone. W związku z tym imprezę przeniesiono na parking przed budynkiem domu kultury.

Po przywitaniu gości na skwerku przed wejściem do budynku wykonując piosenki świąteczne zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy gminy Orchowo. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych Biedroneczki, Żabki oraz Pszczółki z przedszkola w Orchowie, później w świątecznym programie zaprezentowali się uczniowie szkoły. W części artystycznej nie zabrakło występów zespołu wokalnego Wesołe nutki pod kierunkiem Barbary Smółki oraz uczniowie ze szkoły podstawowej w Słowikowie. W trakcie świątecznej imprezy uczestników odwiedził mikołaj (w tej roli sołtys Orchowa Jan Horbiński), który z wielkiego czerwonego worka wyczarowywał same słodkości i częstował nimi uczestników jarmarku. Każdy chętny miał możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z mikołajem. Niespodzianką dla mieszkańców było wspólne uruchomienie oświetlenia na ogromnej choince przed budynkiem Domu Kultury. Po głośnym odliczeniu przez zebranych czasu od 10 do 1 śnieżynka (w tej roli dyrektorka orchowskiej biblioteki Magdalena Pęczkowska wraz z mikołajem włączyli zasilanie i choinka rozbłysła wielokolorowymi światełkami. Przy oświetlonej choince prowadzący jarmark DJ Dawid Wolny z Konina poprowadził zabawy animacyjne dla dzieci i dorosłych. W tym czasie można było zwiedzić stoiska z ozdobami i smakołykami świątecznymi.

 

Mikołaj (w tej roli Jan Horbiński) miał do pomocy panie mikołajowe oraz śnieżynki fot. Paweł Lachowicz

 

W niejednym domu w tym roku wigilijno-świąteczny stół będzie zdobić rękodzieło nabyte na jarmarku. Stoiska zaprezentowały: Klub Seniora i Stowarzyszenie Po prostu My, Koła Gospodyń Wiejskich Bielsko/Podbielsko, Słowikowo, Orchowo, Środowiskowy Dom Samopomocy Słowikowo oraz Dom Pomocy Społecznej Skubarczewo. Ochotnicza Straż Pożarna z Orchowa zapewniła kiełbaski z grilla oraz strażacki grzaniec. Gospodynie przygotowały wiele przysmaków, w tym barszcz czerwony z krokietami, poncz z piernikiem, gorącą czekoladę czy ser smażony. Nie zabrakło pierników oraz wielu ciast świątecznych, którymi można było posilić się podczas jarmarku. Podczas spotkania odbyła się również loteria świąteczna, w której każdy zakupiony za 15 zł los był wygranym. Głównymi nagrodami w loterii były słoiki miodu, karnet na masaż, karnet na fitness oraz wiele ozdób świątecznych. Dochód zostanie przeznaczony na działalność orchowskiej biblioteki. Największą atrakcją jarmarku był Teatr ognia. Aktorzy zaprezentowali spektakl Fabryka św. Mikołaja. W spektaklu mikołaj wspólnie z pomocnymi elfami, mimo że byli już mocno spóźnieni, przygotowywali mnóstwo prezentów, a także niespodziankę dla dzieci, czyli wielkie świąteczne przedstawienie. Dzielni pomocnicy postanowili zaprezentować niezwykłe atrakcje i gwiazdkowe show. Było to wspaniałe i wesołe przedstawienie, łączące elementy teatru i kuglarstwa z ogromną dawką efektów ogniowych, pirotechnicznych i oświetleniowych.

 

Na stoiskach można było nabyć niepowtarzalne bożonarodzeniowe rękodzieło fot. Paweł Lachowicz

 

Całość spektaklu dopełniała przepiękna scenografia, kilkanaście kolorowych lamp, wielka świecąca bombka, płonąca gwiazda, paczki z prezentami i genialne projektory ognia dające 5-metrowe słupy ognia. Spektaklowi towarzyszyła świąteczna muzyka, utwory z popularnych bajek, a artyści wciągali do zabawy widownię tak, że stawała się ona częścią wspólnej zabawy.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

Głównym organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego była Biblioteka Publiczna Gminy Orchowo przy współpracy sołtysa i rady sołeckiej Orchowa, miejscowej jednostki OSP oraz wszystkich wystawców.

 

 

 

Paweł Lachowicz, 4 XII 2022

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.