Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Do zakupu ozdób nie brakowało chętnych fot. Magdalena Lachowicz

Domowe wypieki, ozdoby świąteczne, zabawki, biżuteria, artykuły gospodarstwa domowego można było nabyć podczas kiermaszu charytatywnego zorganizowanego w Kwieciszewie. Wszystko na pomoc w leczeniu 32-letniego Błażeja Gajewicza z Goryszewa.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Z inicjatywy Zajazdu w Dworku Love Schabowe i przy współpracy z sołtyską Kwieciszewa (gm. Mogilno) Wiesławą Kozłowską i członkiń miejscowego KGW, 11 grudnia w CKS przy świetlicy wiejskiej odbył się charytatywny kiermasz, z którego dochód w całości przekazany został na leczenie Błażeja Gajewicza. 32-letni mieszkaniec Goryszewa walczy ze złośliwym nowotworem kości nazwanym osteosarcoma. Zlokalizowany jest w lewym płacie miednicy. Nowotwór niszczy ją i rozrasta się na okoliczne mięśnie. Przeszedł pierwszą chemioterapię, która jednak nie przyniosła rezultatów. Lekarze podali dwa wyjścia - decyzja na odpowiedzialność Błażeja o amputacji lewej nogi i połowy miednicy z szansą jedynie 10% na przeżycie lub przemyślenie, jak chce spędzić ostatnie miesiące swojego życia.

- Polscy lekarze powiedzieli, że to jego ostatnie miesiące życia, ale my znaleźliśmy rozwiązanie - nierefundowane leczenie onkologiczne w  The Medias Klinikum w Burghausen w Niemczech - informuje rodzina mężczyzny.

 

Prowadzące kiermasz w Kwieciszewie fot. Magdalena Lachowicz

 

Obecnie Błażej jest po dwóch cyklach chemii. Już dwukrotnie był w Niemczech. Teraz czeka go badanie tomografem komputerowym przed wyjazdem na trzeci cykl leczenia. Jeśli leczenie pod kierownictwem medycznym prof. dr hab. med. Karla Aignera przyniesie oczekiwane skutki, istnieje szansa na usunięcie wszystkim komórek nowotworowych. Leczenie jest jednak bardzo kosztowne, a trzeba działać bardzo szybko. Aby uzyskać środki na leczenie, brat Błażeja - Mateusz, założył zbiórkę na stronie siępomaga.pl. na leczenie trzeba zebrać 400.000 zł. Wpłat można dokonać pod linkiem.

-  Widzimy efekty leczenia. Stopień bólu zmalał, Błażej w ciągu miesiąca przytył 5 kg, może już leżeć na łóżku około godziny bez przeszywającego bólu. Choć ogólne zmęczenie i ból jeszcze nie dają o sobie całkowicie zapomnieć, a droga do pełni zdrowia jest długa, to ważne, żeby jak najszybciej przywrócić sprawność w lewej nodze, by Błażej mógł normalnie chodzić, czy spać - informuje brat Błażeja.

 

Wiesława Kozłowska zachęca do zakupu rękodzieła wykonanego przez społeczność szkoły podstawowej w Kwieciszewie fot. Magdalena Lachowicz

 

Podczas niedzielnego kiermaszu Wiesława Kozłowska, Kamila Kowalska, Monika Pawłowska, Karolina Łuć, Maria Mierzejewska, Hanna Hilar, Małgorzata Mądra, Ewa Stefańska i Maria Zawiasińska proponowały przybyłym mieszkańcom zakup domowych ciast, w tym sernik, szarlotkę, orzechowiec, 3-Bit, pierniczki, amoniaczki oraz miód, konfitury i biżuterię. Można było tez nabyć ozdoby bożonarodzeniowe, lampiony, świeczniki, zabawki, czy drobny sprzęt AGD. Nie zabrakło własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych i rękodzieła wykonanego przez społeczność miejscowej szkoły podstawowej. Chętnych, by zakupić wystawione na kiermaszu przedmioty nie brakowało. W sumie uzbierano 6.806 zł.

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

Organizatorzy akcji za naszym pośrednictwem składają serdeczne podziękowania darczyńcom i osobom, które podarowały przedmioty na kiermasz, wśród nich SP w Kwieciszewie, KGW Kwieciszewo i KGW Kłodzin oraz wielu osobom dobrego serca.

 

 

Magdalena Lachowicz, 11 XII 2022

Inne: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inne

Więcej: Inne

loading...
Więcej: Inne

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.