Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Spotkanie z Maciejem Kurzajewskim prowadził Adrian Nowak   fot. Inez Padowska

Maciej Kurzajewski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy telewizji. Znamy go z programów sportowych oraz programów rozrywkowych typu "Kocham Cię Polsko", "Taniec z Gwiazdami" czy "Pytanie na Śniadanie", gdzie był lub nadal jest prowadzącym program.

We wtorek, 26 kwietnia w Magazynie Zbożowym GS w Mogilnie odbyło się spotkanie z Maciejem Kurzajewskim - znanym dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Temat spotkania brzmiał: "Praca, pasja i radość radość czyli z telewizją przez życie". Organizatorem wydarzenia był Mogileński Dom Kultury wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

ADAM MAŁYSZ - WYJĄTKOWY OKRES

Na scenie dziennikarzowi towarzyszył Adrian Nowak, który zadawał pytania. Podczas spotkania Maciej Kurzajewski opowiedział o tym jak rozpoczęła się jego kariera w telewizji oraz co w swojej pracy lubi najbardziej. Dziennikarz opowiedział o najbardziej wyjątkowym czasie w swojej karierze i stwierdził, że było to w czasach świetności Adama Małysza. Opowiedział, że warto zdrowo przyjaźnić się ze sportowcem, który udziela wywiadu. Ta relacja powinna jednak mieć pewne granice i prowadzić do tego, aby rozmówcy czuli się dobrze w swoim towarzystwie. - Najlepsze co mogę usłyszeć od takiego mistrza jak Adam Małysz, to zdecydowanie stwierdzenie, że dobrze się czuje w moim towarzystwie - opowiadał bohater spotkania.

ZAKOCHAŁ SIĘ W BIEGANIU

Maciej Kurzajewski opowiedział też o swoich podróżach, które uwielbia. Ponadto jest miłośnikiem wszelkiego rodzaju sportu, jednak to bieganie sprawia mu najwięcej przyjemności, bieganie to dla niego czysta przyjemność i odpoczynek. - Wcześniej bieganie nie było czymś co mnie porywało. Wydawało mi się bez sensu. Dopiero, gdy skończyłem 30 lat, po dłuższych namowach wybrałem się z sąsiadem na przebieżkę. I wtedy bardzo szybko zakochałem się w bieganiu. Teraz to mi pomaga ułożyć cały dzień. Podczas biegania rozmyślam nad planem dnia lub jak rozwiązać jakieś problemy. A poza tym, bieganie stało się dla mnie narzędziem do zwiedzania świata - opowiadał. Bohater spotkania wielokrotnie brał udział w maratonach.

REKLAMA

Zapytany czy woli pracę dziennikarza czy też prezentera, odparł: - Dla mnie ogromną przyjemnością jest rozmowa w studiu. Kiedy to ja kreuję drogę, którą podążamy w tej rozmowie, kiedy to ja tworzę obraz tej rozmowy, kiedy mam takiego gościa, że wiem, że mogę jemu pewne rzeczy wyrzucić. Czego bym jemu nie zasugerował, to on pociągnie ten temat. I to jest wtedy bardzo fajne, że on szybko odpowiada na mój atak. I jak on mnie zaatakuje, to ja też potrafię szybko na to odpowiedzieć. To jest jak zabawa, jak szarada towarzyska. Bardzo to lubię, to mi sprawia naprawdę ogromnie dużo przyjemności - opowiadał z zafascynowaniem Maciej Kurzajewski. Dziennikarz uwielbia rozmawiać z ludźmi, jednak przyznał, że aby dobrze z kimś rozmawiać, trzeba umieć dobrze słuchać.

KOCHAM CIĘ POLSKO

Gość wydarzenia opowiadał, że w pewnym momencie swojego życia postanowił sprawdzić się w roli prezentera w programach rozrywkowych. Nie ukrywa, że zdecydował się na ten krok, tylko ze względu na doświadczenie w dziennikarstwie sportowym. Godziny, które spędził w studiu były dla niego niesamowitym czasem i dzięki nim wiele się nauczył. Przyznał, że wyjątkowym programem rozrywkowym, w którym brał udział to "Kocham Cię Polsko". - Boże, jak my się tam dobrze bawiliśmy, jacy goście tam się pojawiali, jakie to były fajne konkurencje. To był naprawdę program, który w tej swojej zawartości rozrywkowej miał bardzo dużo elementów edukacyjnych - opowiada.

PYTANIE NA ŚNIADANIE

Wspomniał również o trudności zmiany tematów podczas prowadzenia programu "Pytanie na śniadanie". - Jak łączyć się z panią, która jest w Charkowie w mieszkaniu, ma spakowaną torbę i mówi, że ona już doszła do takiej wprawy, że wychodząc z mieszkania zabiera najważniejsze rzeczy i schodzi do piwnicy, która jest schronem. Jak przejść później do tematu wyciskanych soków? Jak? To jest dramatyczne, naprawdę. Jak zrobić to tak, żeby to nie zabolało? - pytał. 

 

 

Podczas spotkania poruszono bardzo dużo tematów z życia zawodowego i przebiegu kariery Macieja Kurzajewskiego. Bywało poważne, ale i tak zabawnie, że przybyli goście reagowali śmiechem i pozytywnymi żartami. Pod koniec spotkania, chętne osoby mogły zadawać pytania, których nie brakowało. Spotkanie trwało około 2 godziny i na koniec każdy na pamiątkę mógł sobie zrobić z Maciejem Kurzajewskim pamiątkowe zdjęcie.

Inez Padowska, 27 IV 2022

Inspiracje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inspiracje

Więcej: Inspiracje

loading...
Więcej: Inspiracje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.