Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mama Małgorzata i córki Izabela, Joanna i Magdalena Wierzbińskie, każda z nich włączyła się w powstanie konkursowej pracy fot. Paweł Lachowicz

Dla kochających pierniki oraz amatorów sztuki cukierniczej Bachleda Hotel Kasprowy (Hotel Mercure Kasprowy) w Zakopanem zorganizował pierwszy ogólnopolski konkurs na Najlepszy Domek z Piernika. Iza mówi, że projekt domu z piernika, który wykonała przy pomocy mamy Małgorzaty i dwóch sióstr Magdaleny i Joanny jest jej wyobrażeniem zakopiańskiego hotelu.

Uczestnikami konkursu mogły być jedynie osoby pełnoletnie, które w okresie między 8 a 28 listopada wysłały na adres mailowy Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem zgłoszenie wraz ze zdjęciem pracy konkursowej, na którym przedstawią wykonany przez siebie własnoręczne domek z piernika. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 29 listopada.

Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa składająca się z członków zarządu i pracowników hotelu doceniając kreatywność oraz umiejętności cukiernicze wybrała 12 laureatów, którzy nagrodzeni zostali weekendowymi pobytami w Hotelu Mercure Kasprowy.

REKLAMA

Wśród 12 laureatów konkursu znalazła się mieszkanka Bielska (gm. Orchowo) Izabela Wierzbińska. - Generalnie to co roku wymyślamy na święta coś własnoręcznie zrobionego. 3 lata temu robiłam z masy solnej żłóbek oraz figurki do niego. Część była drewniana i oblepiona mchem i również sporych rozmiarów. W ubiegłym roku były to bombki z decoupage. Mama coś na szydełku robiła. Co roku wstawiam do Internetu posta i propaguję, że można własnoręcznie zrobić ozdobę świąteczną do domu - opowiada nam Izabela Wierzbińska.

Dodaje, że informacja o możliwości wzięcia udziału w konkursie wyświetliła się jej w telefonie, gdy szukała inspiracji na tegoroczną ozdobę świąteczną. Mama Izy, pani Małgorzata opowiada, że 3 tygodnie temu w rodzinie padła propozycja, że w tym roku będą robić coś na święta, ale tylko dla domowników. Projektem był mały domek i kościół. - W ubiegłym tygodniu Iza do mnie zadzwoniła i powiedziała: „Mama jest konkurs, robimy przebudowę wszystkiego. Kupuj miód, kupuj margarynę. Robimy ciasto i robimy na nowo. To było w piątek wieczorem. Sobota i niedziela od rana do nocy praca. Samo zaprojektowanie tego wszystkiego pochłonęło czas, a gdzie tu pieczenie - opowiada pani Małgorzata.

Iza dodaje, że projekt domu z piernika, który wykonała przy pomocy mamy i dwóch sióstr Magdaleny i Joanny jest jej wyobrażeniem zakopiańskiego hotelu. Najpierw to, co miała w głowie przelała w formie projektu na papier. Asia, ponieważ ma zdaniem Izy większe zdolności cukiernicze, wyrabiała ciasto, a Madzia zrobiła lukier i malowała dach. Najpierw miała pomalować tylko mały daszek, ale gdy Iza zobaczyła jakie cuda jej z tego malowania wychodzą, postanowiła, że Madzia pomaluje cały dach na piernikowej budowli. W sumie do zrobienia samego lukru dziewczyny zużyły 20 białek jaj kurzych, niestety nie policzyły ile zużyły cukru pudru.

 

fot. Paweł Lachowicz

 

- Domek z piernika tak, czy siak miał powstać, a ten konkurs sam mnie znalazł. Ja tak naprawdę nie liczyłam na wygraną, miałam inne plany na ten weekend. Ja widziałam, że tam ponad 300 osób wysłało zdjęcia - dodaje Iza.

Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja wybrała 12 laureatów. Wszyscy nagrodzeni zostali weekendowym pobytem w Hotelu Mercure Kasprowy ze śniadaniem oraz obiadokolacją, z nielimitowanym dostępem do strefy Aqua i Relaksu dla dwóch osób w pokoju Deluxe, do wykorzystania od 2 stycznia do 20 grudnia 2023 roku.

W sobotę, 3 grudnia rodzina wraz z Izą zapakowała piernikowy domek do samochodu i wyjechała do Zakopanego, by w określonym w regulaminie czasie do 5 grudnia dostarczyć prace na konkurs.

6 grudnia odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy Domków z piernika. Wtedy też jury przyzna nagrodę główną w wysokości 10.000 zł 1 z 12 laureatów konkursu, tym samym wybierając zwycięzcę Pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Domek z Piernika. - Jak dla mnie to już to, że praca Izy znalazła się wśród 12 laureatów jest główną nagrodą, nic więcej nie musi być. Dla mnie to już jest wielka satysfakcja - powiedziała Małgorzata Wierzbińska.

Wystawa prac konkursowych potrwa w hotelu do 8 stycznia 2023 roku.

Paweł Lachowicz, 3 XII 2022

Inspiracje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inspiracje

Więcej: Inspiracje

loading...
Więcej: Inspiracje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.