Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W tak tragicznym stanie są ściany wieży ciśnień w Szczeglinie, okalające zbiornik na wodę fot. Marek Holak

Metalowe elementy obudowy zbiornika, ukryte w popękanym betonie, są według Jerzego Padoła z Mogileńskich Domów kompletnie zdegradowane i nadają się tylko do wyrzucenia.

Radny Karol Nawrot pytał na czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie, czy wiadomo już, kiedy będzie ostatecznie remontowana wieża ciśnień w Szczeglinie. - Jest w stanie coraz gorszym. Za moment może okazać się, że nie będzie czego już remontować - prosił, by jak najszybciej przystąpić do tego remontu.

Burmistrz Leszek Duszyński tłumaczył radnemu, że jest pozwolenie na budowę i wieża ciśnień jest cały czas remontowana, tylko tego nie widać, gdyż prace toczą się w środku. Prace wykonują system gospodarczym pracownicy zakładu budżetowego Mogileńskie Domy.- W ciągu dwóch lat chcemy ją odrestaurować - mówił.

Dyrektor Mogileńskich Domów Jerzy Padoł mówi, że wewnątrz wieży została wykonana  główna płyta o grubości 15-18 cm z betonu. Zostały wyczyszczone fundamenty wieży i założona izolacja. - Chcemy przystąpić teraz do budowy wewnątrz rusztowania jako elementu komunikacyjnego w celu rozpoczęcia działań rozpoznawczych, bo tam jest dużo elementów metalowych, które ukryte są w betonie. Beton jest popękany, a tego nie było widać na etapie wykonywania dokumentacji. Dopiero teraz rozkuwając pewne elementy betonowe, poznamy faktyczny stan. Na oko, to co widzimy z podnośników, z drabin, to stan jest bardzo zły. Jeszcze do końca nie wiemy, w jaki sposób będzie wyremontowany ten element obudowy tego zbiornika. Chcielibyśmy w tym roku zamknąć obudowę zbiornika, ale czy to się uda do końca nie wiemy. Elementy metalowe są kompletnie zdegradowane, wszystko do wyrzucenia - tłumaczył radnym Jerzy Padoł.

Marek Holak, 3 VII 2018

Kalendarz 2023

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.