Na mogileńskie targowisko przyjechało dzisiaj 13 marca dużo handlujących   fot. Marek Holak

Także w Gębicach od poniedziałku, 16 marca zostanie zamknięty plac do targowania leżący między marketami.

Dzisiaj 13 marca na 8.00 rano burmistrz Mogilna Leszek Duszyński jako szef Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołał w ratuszu spotkanie.

Ze względu na zagrożenie zarażenia koronawirusem, zebrani podjęli między innymi decyzję o zamknięciu od poniedziałku, 16 marca do odwołania miejskiego targowiska przy ul. Kasprowicza. Komendant Mirosław Kuss otrzymał od burmistrza polecenie wysłania dzisiaj w piątek strażników na targowisko, by o zamknięciu uprzedzili handlujących, przyjeżdżających w każdy wtorek i piątek na targowisko. Przy targowisku pojawią się także tablice, informujące o zamknięciu. Polecenie zamknięcia targowiska otrzymał prezes komunalnej spółki Arkadiusz Lorczak.

Teren targowiska zostanie tak fizycznie zamknięty, bu nie mogła tam także spotykać się młodzież oraz by młodzi ludzie nie wykorzystywali placu do popisów samochodowych i tzw. palenia gumy.

Podobnie od poniedziałku, 16 marca zostanie zamknięty plac targowy przy marketach w Gębicach, także będzie tam zakaz handlowania do odwołania.

O mogileńskim targowisku szerzej napiszemy w papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej, w czwartek 20 marca.

Marek Holak, 13 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.