Pracownicy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy na łące w zachodniej części Mogilna wybierają teren pod lokalizację ukwieconej łąki   fot. Marek Holak

Rozstrzygnięta została XI edycja Funduszu Naturalnej Energii, konkursu organizowanego przez Gaz System. Wśród 6 laureatów konkursu w województwie kujawsko-pomorskim znaleźli się: Starostwo Powiatowe oraz Fundacja Powiatu Mogileńskiego.

Uczestnicy w składanych projektach mieli m.in. uwzględnaić racjonalne wykorzystanie wody w związu ze zmianami klimatycznymi. Starostwo uzyskało grant w wysokości 10.000 zł na założenie w każdej z 4 gmin powiatu mogileńskiego łąki kwietnej. Fundacja Powiatu Mogileńskiego także uzyskała 10.000 zł na założenie oczka wodnego - takowe powstanie w Bielicach.

W poniedziałek rano, pracownicy starostwa i ratusza wybierali na gminnej łące w zachodniej części Mogilna teren pod lokalizację kwietnej łąki.

Szerzej w papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej, w czwartek 1 kwietnia.

Marek Holak, 29 III 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.