Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

23 września w sali obrad strzeleńskiego ratusza nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą robót. Podpisali ją: burmistrz Dariusz Chudziński, skarbnik Mariusz Balcerzak, kierownik referatu organizacyjnego i spraw obywatelskich UM Piotr Lessnau oraz wykonawca Adam Śmigielski. fot. Magdalena Lachowicz

W Urzędzie Miejskim w Strzelnie rozstrzygnięty został przetarg na remont i dostosowanie do standardów pomieszczenia przy Miejskiej Bibliotece Publicznej (po byłym sklepie elektrycznym) na potrzeby tworzonego Klubu Seniora. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma El-Rom Adama Śmigielskiego ze Strzelna  na kwotę 284.007 zł.

23 września w sali obrad strzeleńskiego ratusza nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą. Umowę podpisali burmistrz Dariusz Chudziński, skarbnik Mariusz Balcerzak, kierownik referatu organizacyjnego i spraw obywatelskich UM Piotr Lessnau oraz wykonawca Adam Śmigielski.

Lokal po zlikwidowanym sklepie elektrycznym, jak powiedział nam burmistrz Dariusz Chudziński, stanie się integralną częścią biblioteki. Zostanie przeznaczony na racjonalne zorganizowanie czytelni biblioteki publicznej. Z chwilą włączenia lokalu do biblioteki rozwiązana zostanie też kwestia ogrzewania, które połączone zostanie z biblioteką.

- Prace nad pomysłem na ten lokal trwają już od dłuższego czasu. Poszukując środków finansowych skłoniliśmy się ku temu, żeby utworzyć tam kawiarenkę na wzór wrocławskiego „Poczytaj kawę”. I taki pomysł zostanie tam zrealizowany. Poszerzymy bibliotekę o czytelnię z jednej strony, a z drugiej strony utworzymy tam kawiarenkę prowadzoną przez osoby niepełnosprawne z  Zakładu Aktywności Zawodowej. Ponadto moim założeniem jest to, żeby ta kawiarenka ożywiła nam płytę rynku. Teraz ona świeci pustkami, a jest pięknym miejscem, które do czasu rewitalizacji ożywić poprzez wystawienie stolików z parasolami i umożliwić wypicie kawy, czy herbaty w plenerze na płycie Rynku, żeby on był kolorowy, żeby to wszystko zaczęło tam żyć - powiedział burmistrz.

REKLAMA

Najpierw gmina zleciła mogileńskiej firmie Geoprestige opracowanie planu zagospodarowania tego lokalu. - Lokal zostanie zagospodarowany na potrzeby szeroko rozumianej kultury. Ważne jest dla mnie, by osoby niepełnosprawne miały możliwość zaistnieć na rynku pracy - powiedział nam burmistrz. Dodał, że musiał zostać zmieniony sposób użytkowania obiektu. Firma z Mogilna podjęła się opracowania tego projektu w błyskawicznym tempie. Obecnie, jak powiedział burmistrz, gmina pozyskała środki finansowe na utworzenie w tym miejscu Klubu Seniora.

Dofinansowanie inwestycji z programu Senior +  realizowanego przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki wyniesie 200.000 zł (80% kosztów zadania). Pozostałe koszty zostaną pokryte z budżetu gminy. W pomieszczeniach po sklepie elektrycznym powstanie aneks kuchenny, czytelnia oraz toalety. Nie zabraknie też pomieszczenia do realizacji terapii ruchowej. Dla seniorów przygotowane zostaną również dwa stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Opiekę nad seniorami obejmą pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzelnie. - Będzie to bardzo uproszczona opieka nad osobami w podeszłym wieku. Będzie to w formie Klubu Seniora, a nie Domu Dziennego Pobytu. Seniorzy zakwalifikowani do klubu, tak jak wszyscy inni chętni seniorzy będą mogli przyjść i spędzić tutaj czas. Będą odpowiednio zaopiekowani medycznie i rehabilitacyjnie. Będzie to luźny pobyt uatrakcyjniony o zajęcia z informatyki, czytelnictwa, gry i zabawy. Pomieszczenia będą też przekazane mieszkańcom, jako integralna część biblioteki. Kwestią gastronomiczno-kawową zajmie się ZAZ - dodał  burmistrz Chudziński.

Magdalena Lachowicz, 30 IX 2021

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.