Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Po demontażu podłogi okazało się, że belki pogryzione zostały doszczętnie przez korniki. Co ciekawe, jako podciągi użyte były szyny kolejki wąskotorowej. Burmistrz Dariusz Chudziński powiedział, że po ich demontażu przekazane zostaną do tworzącej się Izby Pamięci po szkole w Ciechrzu. fot. Magdalena Lachowicz

Dom Kultury w Strzelnie otrzymał 210.000 zł dotacji z Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację I etapu przebudowy Domu Kultury. W przetargu wyłoniono firmę PHU El-Rom Adama Śmigielskiego ze Strzelna.

Pod koniec ubiegłego tygodnia rozpoczęły się prace remontowe. W ramach przebudowy dotychczas istniejąca scena zostanie rozebrana, a w jej miejsce powstanie nowa, wykonana na podstawie żelbetonowej i legarach drewnianych. Będzie nieco większa i mocniejsza od aktualnie istniejącej wyłącznie drewnianej. Dodatkowe wejścia powstaną z przodu sceny, po prawej i lewej stronie. Z paneli akustycznych wykonane zostaną nowe wykończenia ścian oraz sufit. Wymienione zostaną wszystkie instalacje elektryczne (przewody, gniazda) oraz powstanie nowa rozdzielnia elektryczna zlokalizowana na scenie. Zdemontowane zostaną stare kaloryfery, a w ich miejscu zainstalowane zostaną nowe. Całość zostanie wykończona systemem kotar scenicznych. Zostanie zamontowana nowa kurtyna z elektrycznym systemem rozsuwania. Nad sceną zawieszone będzie nowe oświetlenie podstawowe oraz mobilne kratownice do podwieszania oświetlenia scenicznego. Dodatkowo do przestrzeni pod sceną zostanie doprowadzona instalacja elektryczna i grzewcza oraz wykonana zostanie posadzka z terakoty.

REKLAMA

- Dążymy do tego, by przestrzeń piwnicy służyła w przyszłości jako magazyn sprzętu. Dojdzie również do połączenia z pomieszczeniami za sceną, które były kiedyś mieszkaniem komunalnym, a dziś stają się na powrót częścią Domu Kultury - powiedział nam Paweł Gębala.

Planowany remont sceny to tylko część zaplanowanej większej przebudowy parteru. Stanie się ona jednak faktem, jak mówi dyrektor Gębala, w zależności od posiadanych środków finansowych. Planowana jest jeszcze wymiana instalacji elektrycznej w pozostałej części sali, zmiana systemu wentylacji. Zainstalowane mają być elementy poprawiające akustykę. Zakupiona zostanie trybuna teleskopowa z 92 fotelami, która zwiększy komfort korzystania z sali oraz liczbę miejsc na widowni. Przygotowane zostanie stanowisko akustyka z wyprowadzonymi w specjalnym korycie kablami do sterowania nagłośnieniem. Sala będzie pomalowana, zyska nową podłogę dywanową i oświetlenie, które podkreśli jej architekturę i charakter. Całość zostanie dostosowana do wymogów ppoż. oraz do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Dodatkowo wyremontowane zostaną 2 łazienki oraz doprowadzone zostanie ogrzewanie na klatkę schodową.

Dyrektor zapewnia, że Dom Kultury zostanie oddany do użytku po remoncie jeszcze w tym roku.

Magdalena Lachowicz, 8 X 2021

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.