Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Dzięki dofinansowaniu, stacja uzdatniania wody w Trzemżalu ma zostać zmodernizowana fot. Roman Wolek

Dofinansowania nie zdobyły przebudowa trzech ulic miejskich oraz budowa sali gimnastycznej przy SP nr 2 w Trzemesznie. Jedna spośród trzech proponowanych inwestycji z gminy Trzemeszno zdobyła dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, czyli część rządowego programu Polski Ład.

Do dofinansowania zakwalifikowana została przebudowa stacji uzdatniania wody w Trzemżalu. Stacja ta jest już w złym stanie. Zaopatruje ona w wodę wielu mieszkańców i gospodarstwa z południowej części gminy Trzemeszno. Jej ewentualna awaria mogłaby oznaczać poważne problemy.

REKLAMA

Przebudowa stacji polegać będzie m.in. na wymianie pomp głębinowych w studniach, wymianie istniejących urządzeń do uzdatniania wody, budowie zbiorników wody czystej, przebudowie systemu dystrybucji wody, modernizacji systemy uzdatniania wód popłucznych, budowie systemu filtracji wody oraz na robotach budowlanych związanych z budynkiem stacji. W wyniku przebudowy zwiększona zostanie wydajność stacji z 300 m3 na dobę do 1.300 m3 na dobę.

Całkowity koszt szacunkowy inwestycji to  3.198.000 zł. Kwota dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych ma wynieść 2.718.300 zł. Wkład własny gminy to 15 procent wartości inwestycji, czyli 479.700 zł. Kwoty te mogą ulec zmniejszeniu po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na przedmiotowe zadanie.

Nie udało się pozyskać dofinansowania na dwa inne zadania.Pierwsze to przebudowa ulic: Jaśminowa, Wiśniowa i Modrzewiowa. Szacowany koszt tej inwestycji to 3.800.000 zł. Gmina występowała o dofinansowanie w wysokości 3.610.000 zł.Druga z inwestycji na jaką nie udało się uzyskać dofinansowania w ramach Programu Inwestycji Strategicznych to budowa sali gimnastycznej wraz z częścią dydaktyczną i boiskiem oraz infrastrukturą techniczną przy Szkole Podstawowej nr 2 na pl. Kosmowskiego w Trzemesznie. Wartość tej inwestycji to 17.102.000 zł z czego dofinansowanie miało wynieść 15.400.000 zł.

Gmina będzie starała się dofinansowanie z tego programu w kolejnych edycjach. Zgłaszane mają tam być głównie inwestycje drogowe jak np. przebudowa ul. Dąbrowskiego.

Roman Wolek, 28 X 2021

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.