Najmłodsi mieszkańcy zachodniej części Mogilna, właśnie w tym miejscu będą mogli korzystać z nowego placu zabaw fot. Inez Padowska

Nowy obiekt ma zostać udostępniony mieszkańcom prawdopodobnie około 13 maja.

REKLAMA

W zachodniej części Mogilna, w kompleksie rekreacyjno-sportowym przy boisku orlik znajduje się kilka najprostszych urządzeń placu zabaw dla najmłodszych. Ta część miasta zamieszkana przez wielu mieszkańców pozbawiona jest właściwie w tej chwili placu zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Aktualnie teren placu został znacznie powiększony i przygotowany do montażu nowych, różnorodnych urządzeń. Została wybrana czarna ziemia i nawieziony piasek. Montaż urządzeń zaplanowany jest na okres po majówce. Prace przygotowawcze rozpoczęły się 22 kwietnia, a obiekt ma zostać oddany do użytku prawdopodobnie około 13 maja. Inwestorem jest Mogilno Sport Sp z o.o.

Jak poinformował nas prezes gminnej spółki Mogilno Sport Robert Michalski, koszt inwestycji wyniesie 50 000 zł. Dodał również, że powstanie takiego obiektu z pewnością umili codzienność najmłodszym mieszkańcom tej części miasta.

Inez Padowska, 29 IV 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.