Prace przy montażu huśtawek na metalowym stelażu   fot. Inez Padowska

Plac zabaw uzupelniany jest o jeden duży zestaw, gdzie będą zjeżdżalnie, urządzenia linowe, wspinaczkowe i elementy zewnętrznej siłowni oraz stelaż dla huśtawek, także łódkowych dla młodszych dzieci.

Przypomnijmy, że 22 kwietnia rozpoczęły się prace na placu zabaw przy boisku orlik w zachodniej części Mogilna. Jest to inwestycja spółki gminnej Mogilno Sport. Artykuł na ten temat opublikowaliśmy na naszej stronie 29 kwietnia. Link: http://palukimogilno.pl/artykuly/artykuly-inwestycje/5529-zachodnie-mogilno-powstaje-nowoczesny-plac-zabaw-montaz-urzadzen-po-majowce

REKLAMA

Oddanie obiektu to użytku było zaplanowane do dnia 13 maja i na tę chwilę wystąpiło niewielkie opóźnienie. W czwatek, 12 maja wykonano montaż nowych urządzeń, które mają na celu uatrakcyjnić plac i zabawę najmłodszym mieszkańcom zachodniej części Mogilna. Na jednym metalowym stelażu, zostały zamontowane 4 huśtawki, z czego dwie łódkowe przeznaczone dla młodszych dzieci. Ponadto powstaje nowy duży zestaw, który będzie posiadał m.in.: dwie zjeżdżalnie, urządzenia wspinaczkowe i linowe oraz elementy zewnętrznej siłowni.

Jak poinformowano nas na miejscu, poszczególne elementy w ziemi muszą zostać zalane betonem, aby konstrukcja była solidna, stabilna i bezpieczna. Plac zostanie oddany do użytku za kilka dni, kiedy fundament wyschnie i będzie spełniał normy bezpieczeństwa.

Inez Padowska, 13 V 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.