Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Dzieci czekaja już na otwarcie placu zabaw   fot. Magdalena Lachowicz

Gmina Strzelno skorzystała z możliwości uzyskania dofinansowania na zagospodarowanie przestrzeni publicznych na terenach wiejskich.

REKLAMA

W ubiegłym roku Zarząd Województwa Kujawsko - Pomorskiego rozstrzygnął nabór do projektu "Kształtowanie przestrzeni publicznej, w ramach działania Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na liście znalazły się 64 projekty na łączną wnioskowaną kwotę przyznania pomocy 19.555.838 zł. Limit środków na operacje "Kształtowanie przestrzeni publicznej" dla województwa kujawsko-pomorskiego, wynosiła 26.942.106,89 zł. W związku z tym, wszystkie wnioski z listy operacji podlegały kontroli administracyjnej. Po zakończonej ocenie z wszystkimi podmiotami z listy, których wnioski zostały pozytywnie ocenione, zawarto umowy o przyznaniu pomocy.

Gmina Strzelno złożyła wniosek o dofinansowanie zadania "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie miejscowości Ciencisko, Młyny i Stodoły w gminie Strzelno". Projekt gminy znalazł się wśród wybranych przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego do realizacji. Po pozytywnej weryfikacji, gmina na to zadanie uzyskała 495.243 zł dofinansowania. 15 lipca ubiegłego roku stosowne porozumienie burmistrz Dariusz Chudziński podpisał w Urzędzie Marszałkowskim. Burmistrz powiedział nam, że w przypadku zagospodarowania przestrzeni publicznej na terenie miejscowości Ciencisko, Młyny i Stodoły gmina najpierw zleciła wykonanie dokumentacji projektowej, później ogłoszony został przetarg. W grudniu 2021 roku burmistrz Chudziński podpisał umowę z firmą Matejko Development Sp. z o.o. z Czapur, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę placów zabaw z siłowniami zewnętrznymi we wsiach Stodoły, Ciencisko i Młyny. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 848.700 zł brutto. Środki na budowę w 60% pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W ramach projektu w Młynach i Stodołach zgodnie z wolą mieszkańców powstały place zabaw z siłowniami zewnętrznymi, a w sołectwie Ciencisko plac zabaw wraz z modernizacją dachu świetlicy wiejskiej.

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

1 czerwca, dokładnie w Dzień Dziecka przy świetlicy wiejskiej w Stodołach w obecności przewodniczącej Sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej, władz miasta, członków TMMS i mieszkańców, a szczególności dzieci odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw. Spotkanie prowadził dyrektor Domu Kultury Paweł Gębala. Burmistrz nakreślił etapy budowy placu zabaw i złożył życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta. Sołtys Stodół, a zarazem radna gminna Justyna Bogacz w imieniu mieszkańców podziękowała za zrealizowanie inwestycji. Poświęcenia placu zabaw dokonał proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Stodołach ks. Robert Różański, który obdarował dzieci małymi aniołkami. Ponadto najmłodsi otrzymali słodycze i drobne upominki.

Po oficjalnym otwarciu dzieci mogły do woli bawić się na zainstalowanych na terenie placu zabaw sprzętach. Każdy chętny mógł zajadać się wata cukrową i popcornem. Muzykę zapewnił Dom Kultury w Strzelnie. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek w świetlicy wiejskiej przygotowany przez miejscowe KGW.

 


Po oficjalnej uroczystości w Stodołach nastąpił przejazd do Cienciska i Młynów na nowo wybudowane place zabaw, tam po ich uroczystym otwarciu poświęcenia dokonali proboszcz parafii pw. św. trójcy w Strzelnie ks. Krzysztof Tarbicki (w Młynach) oraz proboszcz parafii pw. NSPJ w Ostrowie ks. Zdzisław Pietraszewski.

Magdalena Lachowicz, 2 VI 2020

 

Reklama na stronie

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.