Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Osiedle mieszkaniowe w Stawiskach   fot. Marek Holak

W tej chwili Urząd Gminy w Mogilnie wyłania projektanta inwestycji, który opracuje dokumentację. Powstanie około 9 km sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z układami przepompowni.

POSZERZONA AGLOMERACJA

Po niedawnej rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków w Mogilnie, możliwe technicznie stało się podłączenie do niej kolejnych ulic w mieście, jak również najbliżej leżących całych miejscowości. Ostatnia aktualizacja Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych poszerzyła aglomerację Mogilno o sołectwa Stawiska i Świerkówiec. Tym samym ratusz może rozpocząć prace dokumentacyjno - projektowe w kierunku skanalizowania sołectw Stawiska i Świerkówiec.

REKLAMA

NA JAKICH ULICACH KOLEKTOR?

W ramach zadania planuje się budowę około 9 km sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z układami przepompowni.

Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, od dyrektora wydziału funduszy europejskich i rozwoju lokalnego Łukasza Kuntowskiego, zakłada się budowę kolektora sanitarnego w ciągu drogi powiatowej (ul. Kościuszki) w kierunku Chabska oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnych w Stawiskach na ulicach: Baśniowa, Wybudowanie, Rzemieślnicza, Leśnych Skrzatów, Calineczki, Kubusia Puchatka, Jasia i Małgosi, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Sierotki Marysi, Sezamkowej oraz 5 dróg wewnętrznych.

Planuje się także budowę kolektora w Świerkówcu, na odcinku od ul. W. Witosa poprzez obwodnicę Mogilna w kierunku ul. Modrzewiowej oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej na ulicach: Świerkowej, Jarzębinowej, Akacjowej oraz na 3 drogach wewnętrznych.

Szacowany koszt całej inwestycji to około 18.000.000 złotych.

WYŁANIAJĄ PROJEKTANTA

Obecnie prowadzone jest w ratuszu postępowanie mające na celu wyłonienie projektanta zadania. Prace projektowe powinny zakończyć się na przełomie grudnia tego roku i stycznia 2023 roku. Budowa kolektora uzależniona jest od pozyskania dofinansowania zewnętrznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Planowane ogłoszenie konkursu to przełom I i II kwartału 2023 roku. Planowane rozstrzygnięcie konkursu to jesień 2023 roku. W przypadku uzyskania dofinansowania przez gminę Mogilno, rozpoczęcie robót zaplanowano na III kwartał 2023 roku, zakończenie na IV kwartał 2024 roku.

KOLEKTOR POPROWADZIĆ PRZEZ JEZIORO

Podczas komisji Rady Miejskiej w poniedziałek 20 czerwca, radny Przemysław Majcherkiewicz pytał, dlaczego wszystkie ścieki z rejonu Stawisk mają być pchane w kierunku ul. Kościuszki i potem przez całe miasto do oczyszczalni. Radny pytał, czy projektanta nie można przekonać, aby rozpatrzył alternatywną drogę poprowadzenia ścieków, ze Stawisk rurociągiem przez Jezioro Mogileńskie w kierunku ul. Poznańskiej. Przemysław Majcherkiewicz uważał, że przyszłościowo takie rozwiązanie byłoby lepsze, gdyż ścieków z rejonu Stawisk i Chabska będzie przybywać, bo są to dynamczne rozwijające się osiedla.

Wiceburmistrz Jarosław Ciesielski powiedział, że poprosi dyrektora Łukasza Kuntowskiego, by przedstawił przyszłemu projektantowi pomysł z budową kolektora przez jezioro.

Marek Holak, 24 VI 2022

Reklama na stronie

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.