Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Podczas uroczystości nie zabrakło okolicznościowego tortu, który przedstawiał makietę zrewitalizowanego obiektu fot. Magdalena Lachowicz

Powstał plac apelowy w układzie amfiteatru, parking, strefa rozrywki dla mieszkańców, pump track, ścieżka edukacyjna, skatepark, miasteczko rowerowe, odnowiona została elewacja szkoły oraz ocieplony dach sali gimnastycznej i łącznika.

REKLAMA

PLAC APELOWY W UKŁADZIE AMFITEATRU

W ramach planowanych prac rewitalizacyjnych przy ul. Wyszyńskiego powstał plac apelowy w układzie amfiteatru, który z trzech stron ograniczony jest przez budynek szkoły. Po środku placu znajduje się podwyższenie, natomiast od strony wschodniej i zachodniej betonowe ławki w układzie kaskadowym. Od strony północnej i zachodniej kompozycję dopełniają zielone stoki porośnięte trawą. Obiekt umożliwi organizowanie oficjalnych spotkań szkolnych na powietrzu. Układ amfiteatru pozwoli na dogodne obserwowanie sceny z każdego miejsca. Niewątpliwie przestrzeń ta posłuży również uczniom, jako miejsce odpoczynku podczas przerw w sezonie letnim.

Rewitalizacji poddane zostało też zaplecze szkoły. Tereny położone od strony północnej i wschodniej budynku szkoły przeznaczono na zaplecze techniczne placówki. Od strony wschodniej powstał parking na 18 samochodów osobowych, w tym miejsce dla osób niepełnosprawnych

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

STREFA ROZRYWKI DLA MIESZKAŃCÓW

Podczas prac rewitalizacyjnych powstała też strefa rozrywki dla mieszkańców miasta. Chodziło głównie o połączenie możliwości rekreacji na świeżym powietrzu dzieci i młodzieży w różnym wieku oraz osób starszych. Koncepcja opierała się na poprowadzeniu trasy pieszej, która poprzez swój układ wydzieliła strefy przeznaczone dla różnych aktywności. Powstał też rozbudowany plac zabaw, siłownia zewnętrzna, skatepark, dwa pump tracki oraz miasteczko rowerowe. - Istotnym zagadnieniem w procesie rewitalizacji terenu było wprowadzenie w ramach strefy rozrywki różnych procesów aktywizacyjnych i edukacyjno-dydaktycznych. Coraz częściej w ramach zajęć szkolnych wprowadza się lekcje plenerowe pozwalające na obserwacje procesów biologicznych, chemicznych i fizycznych w praktyce - powiedział burmistrz Chudziński.

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA, SKATEPARK, PUMP TRACK

W ramach strefy rozrywki powstała ścieżka edukacyjna z instalacjami, które w innowacyjny sposób przybliżają zagadnienia matematyczne i fizyczne starszym i młodszym dzieciom. Dodatkowe elementy, takie jak stoły do gry w szachy i brydża zachęcają do integracji i mają wspomóc rozwój logicznego myślenia i umiejętności matematycznych zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Place zabaw są dostosowane dla różnych grup wiekowych. Pojawiły się tam od niskich zjeżdżalni i huśtawek dla najmłodszych, poprzez karuzele i instalacje wspinaczkowe dla starszych, po ścieżkę zdrowia z elementami gimnastycznymi i kolejka linową. Rozbudowano siłownię plenerową, stoły do ping-ponga i piłkarzyków, a także obszerny skatepark z zestawem ramp i poręczy. Dla amatorów rowerów i hulajnóg powstał nowoczesny pump track zbudowany z toru pełnego zakrętów i muld, który wyrabia refleks, zmysł równowagi i kondycję.

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

MIASTECZKO ROWEROWE

Ponadto powstał także edukacyjny plac zwany miasteczkiem rowerowym z trasami do przejazdu rowerem, wyposażony w znaki drogowe i rondo, umożliwiający zdawanie egzaminów na kartę rowerową. Na placu wymalowane zostały plansze do gier i zabaw podwórkowych. Na terenie strefy rozrywki nie zabrakło elementów integracyjnych dostosowanych dla osób o ograniczonej możliwości poruszania. W północnej części terenu powstał ogólnodostępny parking dla mieszkańców.

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

Ponadto w ramach prac rewitalizacyjnych zmieniona została elewacja budynku szkoły oraz ocieplony został dach sali gimnastycznej i łącznika między salą a budynkiem szkoły. Całość zadania, to kwota nieco ponad 5,5 miliona złotych (5.510 815,40 zł) z czego kwota unijnego dofinansowania to wartość 2.550.853,84 zł.

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

OTWARCIE I POŚWIĘCENIE

Uroczyste otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego połączona z obchodami 100-lecia miejscowego klubu sportowego Kujawianka odbyło się w piątek 24 czerwca w obecności władz państwowych (posłowie Ewa Kozanecka, Magdalena Łośko i Dariusz Kurzawa), władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych, przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, uczniów, nauczycieli i mieszkańców gminy. Całość prowadzili Kamila Pałaszyńska-Drabik i Jarosław Gębala. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbieta Piniewska, burmistrz Dariusz Chudziński, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Dubicki oraz dyrektorka ZSP 1 Edyta Modrzejewska. Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz strzeleńskiej parafii, dziekan strzeleński ks. Krzysztof Tarbicki.

 

fot. Magdalena Lachowicz

 

Nie zabrakło prezentów dla szkoły oraz na wyposażenie zrewitalizowanego obiektu. Każdy, kto przyczynił się do powstania obiektu otrzymał z rąk dyrekcji szkoły Edyty Modrzejewskiej i Hanny Wojtylak-Bąk oprawiony obraz z wizerunkiem odnowionej szkoły. Po części oficjalnej na terenie zrewitalizowanego kompleksu rozpoczął się piknik rodzinny. W trakcie pikniku odbyło się sporo atrakcji, wśród nich pokaz Free Style Football w wykonaniu Miłosza Stopińskiego, koncert Rocker's Kids z Sandrą Wawer, rodzinny konkurs w miasteczku rowerowym z nagrodą główną – rowerem.

 

 

Wyruszył też Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji 100-lecia urodzin Antoniego Słowińskiego i 65-lecia oddziału PTTK w Strzelnie na trasie Strzelno – Łąkie - Strzelno. Odbył się także konkurs Buduj z klocków Lego - Szkoła moich marzeń, zumba dziecięca, mini turniej piłki nożnej, konkursy i zabawy sportowe, galeria plastyczna pt. Zabawy sztuką - artystyczny recykling, okolicznościowa fotobudka, występy wokalne. Nie zabrakło stoisk gastronomicznych, gdzie można było skosztować przeróżnych smakołyków.

Magdalena Lachowicz, 26 VI 2022

Reklama na stronie

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.