Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wizualizacja nowego kompleksu rekreacyjnego i lekkoatletycznego z placem zabaw, który powstanie na placu przy orliku i hali sportowej w Strzelnie fot. Paweł Lachowicz

Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński otrzymał wykonany na zlecenie Urzędu Miejskiego projekt na budowę placu zabaw oraz kompleksu lekkoatletycznego przy orliku.

REKLAMA

GOTOWA DOKUMENTACJA PROJEKTOWO-TECHNICZNA I KOSZTORYSOWA

Dopiero co został oddany do użytku nowy kompleks sportowo-rekreacyjny przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Wyszyńskiego w Strzelnie a już rozpoczyna się realizacja kolejnego ciekawego projektu. Jest już gotowa i przekazana do realizacji dokumentacja projektowo-techniczna i kosztorysowa na budowę placu zabaw oraz kompleksu rekreacyjnego i lekkoatletycznego przy orliku i hali sportowej. Rozebrane budynki w części ustąpią miejsca pięknemu miejscu do zabawy i edukacji dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Topolowej oraz wszystkich chętnych najmłodszych mieszkańców gminy. Burmistrz Dariusz Chudziński otrzymał właśnie wykonany na zlecenie Urzędu Miejskiego projekt na wykonanie zadania, dzięki któremu pojawi się kolejne miejsce do aktywnego spędzania czasu dorosłych ze swoimi pociechami.

Wizualizacja nowego kompleksu rekreacyjnego i lekkoatletycznego, który powstanie na placu przy orliku i hali sportowej w Strzelnie fot. Paweł Lachowicz


BYŁ TEREN Z BUDYNKAMI

Myśl o stworzeniu takiego miejsca w mieście zrodziła się w głowie burmistrza już blisko dwa lata temu. Przedstawił wówczas swoją koncepcję radnym i za ich zgodą dwa lata temu gmina nabyła nieruchomość zabudowaną, która stanowiła własność Poznachowski Immobiliem Spółka z o.o. Już wtedy trwały rozmowy, że po nabyciu nieruchomość przeznaczona zostanie na potrzeby poszerzenia sąsiadującego z nieruchomością Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i stanowić będzie dopełnienie całego obiektu. Tak też się stało. Po nabyciu zabudowanej nieruchomości gmina przystąpiła do rozbiórki znajdującej się na tym terenie zabudowy.

Wizualizacja nowego kompleksu rekreacyjnego i lekkoatletycznego, który powstanie na placu przy orliku i hali sportowej w Strzelnie fot. Paweł Lachowicz


Dzięki temu powstał oczyszczony, duży plac, który teraz zostanie odpowiednio zagospodarowany. - Po to kupiliśmy stare zabudowania od pana Poznachowskiego, żeby coś konkretnego mieszkańcom zaproponować, a nie żeby reanimować z lat 60-tych XX wieku zabudowania. Dzisiaj jest już tam wszystko rozebrane, nie ma śladu po zabudowaniach gospodarczych przy szkole i to jest wielka robota, którą wykonaliśmy rok temu i powstał piękny teren pod budowę zaplecza dydaktycznego, zewnętrznego, sportowego dla tej szkoły - powiedział burmistrz Chudziński.

Wizualizacja nowego kompleksu rekreacyjnego i lekkoatletycznego, który powstanie na placu przy orliku i hali sportowej w Strzelnie fot. Paweł Lachowicz


ALE TO NIE WSZYSTKO

Okazało się bowiem, że projektant zaproponował jeszcze kompleks lekkoatletyczny. Burmistrz zwrócił uwagę na fakt, że Zespół Szkolno-Przedszkolny Michelsona otrzymał kompleks sportowo-rekreacyjny, nawet bardziej rekreacyjny niż sportowy, a szkoła Dałkowskiego ma dostać kompleks lekkoatletyczno-wypoczynkowy. Część wypoczynkowa została zaprojektowana z boku od strony ulicy Powstania Wlkp. i od strony ulicy Gimnazjalnej. Natomiast cała reszta w obrębie istniejącego orlika. Ta część będzie się składała z miasteczka ruchu drogowego i bieżni sprinterskiej, która będzie miała długość 250 m (czyli jeszcze raz tak długiej, jak przy ZSP 1). Powstanie tam też bieżnia do skoków w dal, zaplecze do skoku wzwyż, profesjonalna ściana wspinaczkowa. Ponadto, jak zdradził nam burmistrz, przy hali sportowej powstanie też plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Wizualizacja nowego kompleksu rekreacyjnego i lekkoatletycznego, który powstanie na placu przy orliku i hali sportowej w Strzelnie fot. Paweł Lachowicz


Gmina już posiada na tę inwestycję dokumentację projektowo-techniczną, która jest dopiero przygotowaniem do zaakceptowania przez radnych i burmistrza dokumentacji koncepcyjnej. Natomiast na biurku burmistrza znajduje się już pełna dokumentacja projektowo-techniczna i kosztorysowa na budowę placu zabaw, który powstanie wzdłuż zachodniej części ściany hali sportowej, gdzie znajduje się przedszkole. - Robimy wszystko, by jak najwięcej dzieci było objętych opieką przedszkolną i dla tych dzieci szczególnie przeznaczony będzie zaprojektowany plac zabaw – powiedział burmistrz. Dodał, że jeśli tylko pojawią się jakieś dodatkowe pieniądze, to gmina niezwłocznie będzie ten plac zabaw budowała, niezależnie od całości inwestycji.

Koncepcja projektowa placu zabaw, który ma powstać przy hali sportowej w Strzelnie fot. Paweł Lachowicz


DOKUMENTACJA I PROJEKTY

Koszt projektu budowy kompleksu lekkoatletyczno-wypoczynkowego wyniósł około 30.000 zł. Natomiast projekt koncepcyjny budowy placu zabaw drugie 30.000 zł. Oba projekty wykonał projektant Maciej Organista z Poznania. Wszystko to, jak dodał burmistrz, stanowi całość zaplanowanego kilka lat temu przez obecną Radę Miejską i obecnego burmistrza przebudowę podziemi hali sportowej na Bajlandię. To wszystko teraz stanowić będzie całość. Będzie plac zabaw zewnętrzny i wewnętrzny. Dlatego właśnie jest bardzo szeroko rozbudowana część dla maluchów, żeby ubogacić strefę o Bajlandię, czyli zamknięty plac zabaw. - Chodziło o to, żeby stworzyć całą dokumentację w odpowiednim momencie. My czekaliśmy pół roku na koncepcję i na dokumentacje projektowo-techniczną placu zabaw. Natomiast całość to jest projektowanie, które zajęło ponad rok.

Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński w swoim gabinecie w Urzędzie Miejskim odebrał dokumentację projektowo-techniczną i kosztorysową na budowę placu zabaw przy orliku. Teraz, jak powiedział projekt gotowy jest do realizacji fot. Piotr Lessnau (UM Strzelno)


To wymaga czasu, żeby było dobrze zrobione. Dzisiaj wiemy, że marszałek przygotowuje się bardzo poważnie do kolejnych rozdań rewitalizacyjnych. Jest przygotowywana dokumentacja w ramach RPO i będzie ogłaszana kolejna tura w ramach rewitalizacji miast. I tu wydaje mi się, że w tym kierunku ta rewitalizacja Strzelna powinna zmierzać. Przeprowadzenie rewitalizacji jest całym procesem opartym o analizy, badania, ale staralibyśmy się połączyć ten kompleks lekkoatletyczny z kompleksem sportowym przy ul. Sportowej, czyli terenem należącym do MLKS Kujawianka - powiedział burmistrz.

O projekcie kompleksu sportowego Kujawianka napiszemy w osobnym artykule.

Paweł Lachowicz, 21 VII 2022

Reklama na stronie

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.