Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Projekt koncepcyjny przebudowy stadionu miejskiego wraz z bieżnią okólną i skocznią w dal opracowany przez Pawła Koniecznego, właściciela biura architektonicznego Archmade74 z Lubonia fot. Paweł Lachowicz

Gmina Strzelno posiada dokumentację projektowo-techniczną na generalny remont stadionu. Miejscowy klub sportowy Kujawianka - w prezencie od władz miasta na jubileusz 100-lecia klubu - otrzymał koncepcję opracowaną w wysokiej formie.

REKLAMA

Tymczasem burmistrz Dariusz Chudziński pracuje z radnymi i sołtysami, z którymi odbyło się spotkanie robocze w sprawie tematu kolejnego programu rewitalizacyjnego i uchwałą, nad programem rewitalizacji gminy, którą opracowuje podmiot zewnętrzny. - Chcemy, żeby było to rzetelnie zrobione, a nie jak z poprzednim programem rewitalizacji, który robiony był na łapanego, później się to uzupełniało. Biorą udział w tym procesie radni i myślę, że opracujemy fajny proces rewitalizacji dla miasta na kolejne rozdanie środków - powiedział w rozmowie z reporterem Pałuk burmistrz Chudziński.

Projekt koncepcyjny przebudowy stadionu miejskiego wraz z bieżnią okólną i skocznią w dal opracowany przez Pawła Koniecznego fot. Paweł Lachowicz


Jak dodał na jednym ze spotkań burmistrzów dowiedział się, że marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki przygotowuje się bardzo poważnie do kolejnych rozdań rewitalizacyjnych. Jest przygotowywana dokumentacja w ramach RPO i będzie ogłaszana kolejna tura w ramach rewitalizacji miast. - Przeprowadzenie rewitalizacji jest całym procesem opartym o analizy, badania, ale staralibyśmy się połączyć zaprojektowany kompleks lekkoatletyczny z kompleksem sportowym przy ul. Sportowej, czyli terenem należącym do MLKS Kujawianka - powiedział burmistrz.

Nie ukrywał, że jeśli gmina weszłaby w program rewitalizacyjny, to burmistrz chciałby połączyć kompleks lekkoatletyczny z kompleksem do piłki nożnej. Oba projekty burmistrz przedstawił już radnym, bo to - jak dodał - Rada Miejska będzie akceptowała te projekty. - Ponadto wśród radnych mamy sportowców: Piotr Cieślik i Michał Piotrowicz, to nauczyciele wychowania fizycznego, którzy wraz z częścią radnych oglądali już te projekty. Projekt został też przedstawiony dyrektorowi ZSP 2 Jarosławowi Kaniastemu, gdyż on także brał bezpośredni udział w procesie projektowania oraz Zarządowi MLKS Kujawianka.

Projekt koncepcyjny przebudowy stadionu miejskiego wraz z bieżnią okólną i skocznią w dal opracowany przez Pawła Koniecznego fot. Paweł Lachowicz


Po konsultacjach sprawy potoczyły się dalej. Między innymi efektem konsultacji jest to, że jednak sportowcy - piłkarze prosili o to, by na stadionie była murawa naturalna, a nie sztuczna. - W tym wypadku musimy zrobić dwa boiska, bo wiadomo, że murawa trawiasta musi się odnowić, dlatego musi być drugie alternatywne boisko, na którym można grać i dlatego powstanie też drugie boisko - sztuczne. Ostatecznie na terenie kompleksu sportowego mają powstać dwa boiska do gry w piłkę nożną. Jedno trawiaste pełnowymiarowe, drugie na murawie sztucznej.
Następnie ma tam powstać pełnowymiarowa bieżnia wielostanowiskowa, bieżnia toru prostego np. do pchnięcia kulą, zaplecze parkingowe, zaplecze socjalne dla piłkarzy wraz z trybunami dla widzów i zagospodarowanie tzw. starego jordanka. Projekt koncepcyjny przebudowy stadionu miejskiego wraz z bieżnią okólną i skocznią w dal opracował Paweł Konieczny, właściciel biura architektonicznego Archmade74 z Lubonia.

Projekt koncepcyjny przebudowy stadionu miejskiego wraz z bieżnią okólną i skocznią w dal opracowany przez Pawła Koniecznego fot. Paweł Lachowicz


Warto dodać, że gmina w ramach tegorocznej edycji programu Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej otrzymała 35 tysięcy złotych dofinansowania na wymianę ogrodzenia stadionu sportowego. W związku z tym jest opracowany projekt, przy niewielkim wkładzie własnym gminy.

Ogrodzenie będzie wykonane w formie panelowej, skręcanej, którą w każdej chwili będzie można rozebrać na elementy. Gdyby okazało się, że gmina otrzyma środki na rewitalizację i rozpocznie przebudowę obiektu, to łatwo będzie ogrodzenie rozebrać.

Paweł Lachowicz, 20 VII 2022

Reklama na stronie

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.