Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Pęknięcia pojawiają się w środku na ścianach, właśnie na styku widocznych dwóch części budynku   fot. Marek Holak

 Dyrektor Łukasz Kuntowski z mogileńskiego ratusza zapewnił radnych, że po roku, półtora od oddania obiektu do użytku wykonawca usunie i naprawi wszelkie pęknięcia i zarysowania ścian.

REKLAMA

Na ostatniej sesji w Mogilnie, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Karol Nawrot mówił, że często przebywa w Magazynie Zbożowym GS na koncertach czy okolicznościowych imprezach. Zaniepokoiła go jedna sprawa. Gdy wchodził na górną salę magazynu, zauważył pęknięcia na ścianach. - "Z czego te pęknięcia wynikają? Czy ktoś został wezwany, żeby naprawić to" - pytał radny. Na gorąco pytania komentował radny Przemysław Majcherkiewicz: - "Za często pociągi jeżdżą".

Według radnego Nawrota, patrząc na to, że uroczyste otwarcie magazynu nastąpiło 1 października 2021 roku, pojawienie się rys po 9 miesiącach: - "To wydaje mi się, że trochę za szybko to się dzieje".

 

Koncówka prac na obiekcie Magazynu Zbożowego GS - sierpień 2021 roku fot. Marek Holak

 

Informacje o pęknięciach potwierdził dyrektor wydziału funduszy europejskich i rozwoju lokalnego mogileńskiego ratusza Łukasz Kuntowski: - "Te pęknięcia pojawiają się na parterze i na piętrze w miejscu połączenia budynków, czyli starego ceglanego budynku magazynu i nowo wybudowanej części. Zgodnie z instrukcją użytkowania tego budynku, wykonawca nas poinformował o tym, że w przeciągu roku, półtora od oddania do użytku, takie pęknięcia mogą się na tych połączeniach pojawić i po tym okresie wykonawca na ten obiekt przybędzie i te rysy zostaną tutaj naprawione".

Dyrektor Kuntowski zapewniał, że nie ma mowy i nie ma żadnego niebezpieczeństwa na przykład jakiejś katastrofy budowlanej w magazynie.

- "To jest przez nas kontrolowane, ta sprawa jest przez nas pilotowana i na pewno nie będzie tutaj jakichś większych uszkodzeń i jakichś problemów, jakiejś katastrofy budowlanej. Są to powierzchowne rysy, które mają prawo wystąpić w takich obiektach" - zapewnia dyrektor Kuntowski.

 

fot. Marek Holak

 

Marek Holak, 25 VII 2022

Reklama na stronie

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.