Pęknięcia pojawiają się w środku na ścianach, właśnie na styku widocznych dwóch części budynku   fot. Marek Holak

 Dyrektor Łukasz Kuntowski z mogileńskiego ratusza zapewnił radnych, że po roku, półtora od oddania obiektu do użytku wykonawca usunie i naprawi wszelkie pęknięcia i zarysowania ścian.

REKLAMA

Na ostatniej sesji w Mogilnie, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Karol Nawrot mówił, że często przebywa w Magazynie Zbożowym GS na koncertach czy okolicznościowych imprezach. Zaniepokoiła go jedna sprawa. Gdy wchodził na górną salę magazynu, zauważył pęknięcia na ścianach. - "Z czego te pęknięcia wynikają? Czy ktoś został wezwany, żeby naprawić to" - pytał radny. Na gorąco pytania komentował radny Przemysław Majcherkiewicz: - "Za często pociągi jeżdżą".

Według radnego Nawrota, patrząc na to, że uroczyste otwarcie magazynu nastąpiło 1 października 2021 roku, pojawienie się rys po 9 miesiącach: - "To wydaje mi się, że trochę za szybko to się dzieje".

 

Koncówka prac na obiekcie Magazynu Zbożowego GS - sierpień 2021 roku fot. Marek Holak

 

Informacje o pęknięciach potwierdził dyrektor wydziału funduszy europejskich i rozwoju lokalnego mogileńskiego ratusza Łukasz Kuntowski: - "Te pęknięcia pojawiają się na parterze i na piętrze w miejscu połączenia budynków, czyli starego ceglanego budynku magazynu i nowo wybudowanej części. Zgodnie z instrukcją użytkowania tego budynku, wykonawca nas poinformował o tym, że w przeciągu roku, półtora od oddania do użytku, takie pęknięcia mogą się na tych połączeniach pojawić i po tym okresie wykonawca na ten obiekt przybędzie i te rysy zostaną tutaj naprawione".

Dyrektor Kuntowski zapewniał, że nie ma mowy i nie ma żadnego niebezpieczeństwa na przykład jakiejś katastrofy budowlanej w magazynie.

- "To jest przez nas kontrolowane, ta sprawa jest przez nas pilotowana i na pewno nie będzie tutaj jakichś większych uszkodzeń i jakichś problemów, jakiejś katastrofy budowlanej. Są to powierzchowne rysy, które mają prawo wystąpić w takich obiektach" - zapewnia dyrektor Kuntowski.

 

fot. Marek Holak

 

Marek Holak, 25 VII 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.