Stadion Noteci zyska nowoczesny budynek klubowy dla potrzeb piłkarzy i działaczy klubu   fot. Inez Padowska

Budowa budynku zaplecza sportowego nadal trwa. Prace zbliżają się ku końcowi, a obiekt ma być skończony jeszcze przed obchodami 100-lecia Klubu Sportowego Noteć Gębice, które zaplanowano na 6-7 sierpnia.

KS Noteć Gębice jest najstarszym klubem sportowym na terenie gminy Mogilno i już niebawem, bo w sobotę i niedzielę 6-7 sierpnia, będzie obchodzić 100-lecie powstania. Noteć jest w ważnym momencie swej historii, bo klub awansował do klasy okręgowej, a na obiekcie sportowym Noteci gmina Mogilno realizuje ostatnie prace przy budowie nowoczesnego budynku zaplecza sportowego. Przetarg został rozstrzygnięty 22 października 2021 roku i wygrała go firma Jan-Bud Jerzy Springmann. Jak poinformował nas wykonawca prac Jerzy Springmann, prace są finalizowane i zostaną zakończone w pierwszym tygodniu sierpnia - przed samymi obchodami 100-lecia. Przekazanie zaplecza do użytkowania sportowcom i działaczom jest jednak planowane na koniec sierpnia, ze względu na obowiązujące procedury.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Projekt wykonała firma Geoprestige z Mogilna, a powierzchnia obiektu wynosi 269,79 mkw. Budynek zaplecza sportowego w kształcie litery L będzie miał wymiary 29,66 m x 15,80 m. Posiada 3 szatnie dla zawodników, a każda z nich ma oddzielne natryski i toaletę. Patrząc od strony płyty boiska, po prawej stronie obiektu znajduje się szatnia dla zawodników Noteci. Szatnie dla gości są dwie, ze względu na częste rozgrywanie dwóch meczów pod rząd. Dzięki dodatkowej szatni drużyny nie będą musiały czekać, aż szatnia zostanie zwolniona. Szatnie dla osób przyjezdnych zlokalizowane są po lewej stronie budynku. Dodatkowo w holu znajdują się dwie toalety. Nowy obiekt będzie posiadał pokój sędziowski, biuro z aneksem kuchennym oraz pomieszczenia gospodarcze. Będzie ogrzewany za pomocą kotła gazowego i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wchodząc do budynku nie sposób nie zauważyć, że do końca robót niewiele brakuje. Ściany są częściowo pomalowane, a płytki położone. W jednym z pomieszczeń wstawiono bardzo duże okna, dzięki którym jest ono bardzo jasne i posiada obszerny widok na murawę. Duże okna sprawiają, że budynek jest jeszcze bardziej nowoczesny. Po starym zapleczu pozostało już tylko wspomnienie, a nowe dodaje infrastruktuestetyki.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej 22 czerwca, radni mogileńscy dołożyli jeszcze do inwestycji kwotę 44.280,00 zł. Zwiększenie wynika z konieczności wykonania utwardzenia i schodów oraz parkingu przed budynkiem - utwardzenie, schody i parking nie były ujęte w dokumentacji projektowej i przetargu. Koszt całkowity inwestycji wynosi 1.497.979,16 zł. Zadanie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1.107.021,85 zł.

 

 

Inez Padowska, 29 VII 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.