Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Gościem specjalnym spotkania był generał broni Waldemar Skrzypczak, który wygłosił referat "Bezpieczeństwo Polski w perspektywie wojny w Ukrainie"   fot. Roman Wolek

Podpisano porozumienie o powołaniu Wielkopolskiego Klastra Energii, kóre w imieniu gminy Trzemeszno podpisał wiceburmistrz Dariusz Jankowski. Powołanie Klastra ma spowodować u jego sygnatariuszy wzrost inwestycji w odnawialne źródła energii. Podczas spotkania wystąpił gość specjalny, generał broni Waldemar Skrzypczak, który wygłosił referat Bezpieczeństwo Polski w perspektywie wojny w Ukrainie.

REKLAMA

16 sierpnia w siedzibie VR Inkubatora w Fałkowie (gm. Łubowo) odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o powołaniu Wielkopolskiego Klastra Energii. Wzięli w nim udział przedstawiciele gmin z terenu powiatu gnieźnieńskiego, w tym także gminy Trzemeszno..Celem utworzenia Wielkopolskiego Klastra Energii jest wzrost inwestycji w odnawialne źródła energii takie jak np.: fotowoltaikę, turbiny wiatrowe i wodne oraz instalacje przetwarzające biomasę a także budowanie kompetencji i kadr oraz realizacja projektów badawczo-rozwojowych. Korzyści które mają z tego wynikać, to przede wszystkim wymiana doświadczeń, wzrost dostępności zielonej energii, stabilizacja bezpieczeństwa energetycznego regionu, a także tworzenie nowych miejsc pracy. Efekty mają zostać osiągnięte na przykład poprzez inwestycje partnerstwa publiczno-prywatnego przy wykorzystaniu dofinansowania zewnętrznego.

 

W imieniu gminy Trzemeszno akces przystąpienia do Wielkopolskiego Klastra Energii podpisał zastępca burmistrza Dariusz Jankowski fot. Roman Wolek

 

Jednym z pierwszych planowanych zadań jest wypracowanie w ramach Wielkopolskiego Klastra Energii, regionalnej strategii rozwoju rozproszonych źródeł energii dla powiatu gnieźnieńskiego, jak i dla poszczególnych gmin. Inicjatorem powołania WKE była Wielkopolska Izba Gospodarcza.

Podczas wtorkowej uroczystości gości powitał Karol Sikorski, prezes Wielkopolskiej Izby Gospodarczej. Głównym punktem spotkania było uroczyste podpisanie porozumienia o powołaniu Wielkopolskiego Klastra Energii. W imieniu gminy Trzemeszno porozumienie podpisał wiceburmistrz Dariusz Jankowski. Podczas spotkania wystąpił gość specjalny, generał broni Waldemar Skrzypczak, który wygłosił referat "Bezpieczeństwo Polski w perspektywie wojny w Ukrainie".

Roman Wolek, 17 VIII 2022

Kalendarz 2023

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.