Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zebranie osiedla nr 1 w Trzemesznie nie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców fot. Roman Wolek

Nieliczni mieszkańcy obecni na zebraniu osiedla nr 1 w Trzemesznie postanowili w głosowaniu, że 60.000 zł, jakie mieli do dyspozycji przeznaczą na budowę oświetlenia przy ul. Jesionowej (55.000 zł), a 5.000 zł na posadzenie kilka drzew.

REKLAMA

MIESZKAŃCY CZEKAJĄ NA LAMPY

W środę, 7 września w hali OSiR odbyło się zebranie mieszkańców osiedla nr 1 w Trzemesznie. Najwięcej emocji wzbudziły propozycje zgłaszane do przyszłorocznego budżetu. Zgłosił je przewodniczący osiedla Ryszard Dembiński, zaznaczając, że zostały omówione z członkami zarządu osiedla.

Trzy zgłoszone propozycje to: przebudowa nawierzchni na ulicach Krańcowej i Działkowej, przebudowa nawierzchni na ulicy Piastowskiej oraz zainstalowanie kamery monitoringu na bloku przy ulicy Piastowskiej 5. Czwarty zgłoszony wniosek dotyczy środków osiedlowych w wysokości 60.000 zł, w ramach których wykonuje się prace na podobnych zasadach jak fundusz sołecki. W porównaniu do poprzednich trzech wniosków, które są tylko propozycjami do budżetu gminnego, środki osiedlowe gwarantują wykonanie zapisanej inwestycji jeśli nie napotka ona jakichś niespodziewanych problemów. Te trzy propozycje to wnioski, które zgłaszane były także do budżetu na bieżący rok, ale nie zostały ostatecznie zapisane w budżecie.

Ryszard Dembiński zaproponował, aby kwota 60.000 zł zapisana została na budowę oświetlenia ulicznego na ulicy Jesionowej. Jak uzasadniał, ulica ta jest jedyną spośród wszystkich zamieszkanych ulic na terenie osiedla, na której nie ma oświetlenia. Dlatego miałoby tam stanąć kilka lamp.

ZROBIĆ COŚ DLA MŁODZIEŻY

Nieco inny wniosek zgłosiła radna Renata Buzała. Zaproponowała, aby na oświetlenie przeznaczyć 55.000 zł a pozostałe 5.000 zł wykorzystać na posadzenie 2 lub 3 drzew na terenie osiedla. Argumentowała, iż chciałaby, aby tradycyjnie co roku właśnie taką kwotę z funduszu osiedlowego przeznaczać na zadrzewianie.

Jeszcze inny wniosek zgłosił radny Kacper Lipiński. Proponował, aby pozostawić 5.000 zł na zadrzewianie, ale 55.000 zł zamiast na oświetlenie wykorzystać na stworzenie skateparku, czyli toru przeznaczonego do jazda na deskorolce, rolkach czy rowerze BMX, na terenie przed halą sportową. Jak uściślił, nie chodzi tu o skatepark z prawdziwego zdarzenia, ale 2 czy 3 urządzenia jak mała i duża rampa, zjeżdżalnia, żeby zmieścić się w kwocie 55.000 zł a później ewentualnie, aby była możliwość rozbudowy o kolejne urządzenia. Jak uzasadniał, jego propozycja jest związana z tym, że na zebraniu drugiego osiedla mówiono o tym, iż młodzież w Trzemesznie nie ma gdzie się spotykać.

 

Pomysł budowy skateparku zgłosił podczas zebrania Kacper Lipiński fot. Roman Wolek

 

WYBRALI OŚWIETLENIE

Przewodniczący osiedla nr 1 Ryszard Dembiński był bardzo niezadowolony z tego wniosku i dość niechętnie poddał pod głosowanie obydwie propozycje, aby wybrać, która z nich miałaby zostać sfinansowana z funduszu osiedlowego.

W głosowaniu za wybraniem do sfinansowania za kwotę 55.000 zł budowy oświetlenia na ulicy Jesionowej i za 5.000 zł nasadzeń drzew głosowało 8 osób. 6 osób głosowało za przeznaczeniem 55.000 zł na budowę mini skateparku i 5.000 zł na nasadzenia drzew. Z funduszu osiedlowego ma być realizowana więc tylko pierwsza propozycja.

Już po zebraniu rozmawialiśmy z 13-letnim Radosławem Majchrzakiem, który był jednym z inicjatorów budowy skateparku. Jak opowiadał, pomysł pojawił się około 2 lata temu, gdy na terenie dawnego boiska asfaltowego powstało miasteczko ruchu drogowego. Wtedy niektórzy młodzi mieszkańcy osiedla komentowali, że lepiej gdyby w tym miejscu powstał skatepark, który cieszyłby się dużym zainteresowaniem.

Czy przed halą jest w ogóle miejsce na budowę urządzeń do jazdy na deskorolce czy rolkach? Mariusz Kowalczyk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji mówi, że nikt z nim jeszcze na ten temat nie rozmawiał. Podkreśla, że najpierw musiałby wiedzieć ile i jakie urządzenia miałby tam powstać oraz jak duży teren byłby do tego potrzebny. Jak twierdzi, w tej chwili nie mając tych informacji, nie potrafi powiedzieć, czy jest możliwość budowy tam skateparku.

Roman Wolek, 9 IX 2022

Kalendarz 2023

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.