Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W piątek, 9 września prace remontowe rozpoczęły się na przejeździe kolejowym w Wyrobkach   fot. Inez Padowska

Jak zapowiada rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  Przemysław Zieliński: - Prace na przejeździe to część większego zadania związanego ze wzmocnieniem podtorza oraz regulacją torów nr 1 i 2 na linii kolejowej nr 353, na odcinku Wydartowo - Mogilno. Łączny koszt prac to 6,9 mln zł netto. Zakończenie zadania planuje się w połowie listopada.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

W piątek, 9 września PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamknęły przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Wybudowanie w Mogilnie i rozpoczęły remont. W ostatnich kilkunastu dniach termin ten był dwukrotnie przesuwany. Najpierw było to 30 sierpnia, a jeszcze kilka dni temu, tablica informacyjna na początku ul. Wybudowanie informowała, że roboty zaczną się od soboty, 10 września.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.- Przemysław Zieliński, roboty na przejeździe potrwają do 21 września. - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeprowadzą prace związane z wymianą nawierzchni na przejeździe kolejowo-drogowym. Dzięki pracom podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi z torami, przez które kierowcy przejadą sprawniej

 

Tablica informacyjna na początku ul. Wybudowanie o zamkniętym przejeździe kolejowym w Wyrobkach fot. Marek Holak

 

Ponadto rzecznik Przemysław Zieliński dodał, że: - Prace na przejeździe to część większego zadania związanego ze wzmocnieniem podtorza oraz regulacją torów nr 1 i 2 na linii kolejowej nr 353, na odcinku Wydartowo - Mogilno. Łączny koszt prac to 6,9 mln zł netto. Zakończenie zadania planuje się w połowie listopada. Efektem będzie zapewnienie sprawnych i bezpiecznych przejazdów pociągów na linii łączącej Poznań z Bydgoszczą.

Zamknięcie przejazdu na końcu ul. Wybudowanie, spowodowało duże utrudnienia w ruchu dla mieszkańców Wyrobkow czy Gozdawy. By dojechać do tych miejscowości, trzeba jechać objazdami. Są dwie możliwości:

Jeden objazd prowadzi ul. Padniewską i potem przy końcu wsi należy skręcić z lewo i asfaltową wąską drogą wyjechać na wysokości Gozdawy, a skręcając z lewoć dojechać można do Wyrobków.

 

Taka tablica stoi w Chabsku, Wystarczy wpisać godziny i przejazd kolejowym będzie tam także zamknięty fot. Inez Padowska

 

Drugi objazd: ul. Kościuszki należy dojechać do Chabska. Tam skręcić w prawu i dołem wzdłuż muzeum dojechać do przejazdu kolejowego. Należy zachować szczególną ostrożność, gdyż rogatka na przejeździe jest uszkodzona. Ten przejazd w Chabsku również zostanie zamknięty. We wsi jest już ustawiona tablica, nie została jednak na razie wpisana data, w jakich dniach to nastąpi. Na tę chwilę przejazd jest czynny, przejeżdża się go i w prawo droga prowadzi do do miejscowości Gozdawa i Wyrobki, a w lewo do Izdeb.

Inez Padowska, 9 IX 2022

Kalendarz 2023

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.