W piątek, 9 września prace remontowe rozpoczęły się na przejeździe kolejowym w Wyrobkach   fot. Inez Padowska

Jak zapowiada rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  Przemysław Zieliński: - Prace na przejeździe to część większego zadania związanego ze wzmocnieniem podtorza oraz regulacją torów nr 1 i 2 na linii kolejowej nr 353, na odcinku Wydartowo - Mogilno. Łączny koszt prac to 6,9 mln zł netto. Zakończenie zadania planuje się w połowie listopada.

REKLAMA

W piątek, 9 września PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamknęły przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Wybudowanie w Mogilnie i rozpoczęły remont. W ostatnich kilkunastu dniach termin ten był dwukrotnie przesuwany. Najpierw było to 30 sierpnia, a jeszcze kilka dni temu, tablica informacyjna na początku ul. Wybudowanie informowała, że roboty zaczną się od soboty, 10 września.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.- Przemysław Zieliński, roboty na przejeździe potrwają do 21 września. - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeprowadzą prace związane z wymianą nawierzchni na przejeździe kolejowo-drogowym. Dzięki pracom podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi z torami, przez które kierowcy przejadą sprawniej

 

Tablica informacyjna na początku ul. Wybudowanie o zamkniętym przejeździe kolejowym w Wyrobkach fot. Marek Holak

 

Ponadto rzecznik Przemysław Zieliński dodał, że: - Prace na przejeździe to część większego zadania związanego ze wzmocnieniem podtorza oraz regulacją torów nr 1 i 2 na linii kolejowej nr 353, na odcinku Wydartowo - Mogilno. Łączny koszt prac to 6,9 mln zł netto. Zakończenie zadania planuje się w połowie listopada. Efektem będzie zapewnienie sprawnych i bezpiecznych przejazdów pociągów na linii łączącej Poznań z Bydgoszczą.

Zamknięcie przejazdu na końcu ul. Wybudowanie, spowodowało duże utrudnienia w ruchu dla mieszkańców Wyrobkow czy Gozdawy. By dojechać do tych miejscowości, trzeba jechać objazdami. Są dwie możliwości:

Jeden objazd prowadzi ul. Padniewską i potem przy końcu wsi należy skręcić z lewo i asfaltową wąską drogą wyjechać na wysokości Gozdawy, a skręcając z lewoć dojechać można do Wyrobków.

 

Taka tablica stoi w Chabsku, Wystarczy wpisać godziny i przejazd kolejowym będzie tam także zamknięty fot. Inez Padowska

 

Drugi objazd: ul. Kościuszki należy dojechać do Chabska. Tam skręcić w prawu i dołem wzdłuż muzeum dojechać do przejazdu kolejowego. Należy zachować szczególną ostrożność, gdyż rogatka na przejeździe jest uszkodzona. Ten przejazd w Chabsku również zostanie zamknięty. We wsi jest już ustawiona tablica, nie została jednak na razie wpisana data, w jakich dniach to nastąpi. Na tę chwilę przejazd jest czynny, przejeżdża się go i w prawo droga prowadzi do do miejscowości Gozdawa i Wyrobki, a w lewo do Izdeb.

Inez Padowska, 9 IX 2022

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.