Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na chwilę obecną rozebrane zostały pomieszczenia dawnej kabiny projekcyjnej, która wykorzystywana była w latach wcześniejszych, gdy jeszcze w budynku funkcjonowało kino. Sala projekcyjna została całkowicie odkryta, co dało dużo więcej przestrzeni na głównej sali fot. Magdalena Lachowicz

W ponad 100–letnim budynku zastosowane zostaną takie rozwiązania, by zachować uniwersalne wykorzystanie sali, gdyż jest ona jedynym miejscem posiadającym scenę w mieście.

REKLAMA
Chemirol - oleje Fuchs

Na chwilę obecną rozebrane zostały pomieszczenia dawnej kabiny projekcyjnej, która wykorzystywana była w latach wcześniejszych, gdy jeszcze w budynku funkcjonowało kino. Sala projekcyjna została całkowicie odkryta, co dało dużo więcej przestrzeni na głównej sali. Sala widowiskowa, czyli główne pomieszczenie Domu Kultury zostaje całkowicie przebudowywane. Wymieniana jest instalacja elektryczna, system wentylacji. Następnie zainstalowane zostaną elementy poprawiające akustykę. Przygotowane zostanie stanowisko akustyka z wyprowadzonymi w specjalnym korycie kablami do sterowania nagłośnieniem. Sala będzie pomalowana, zyska nową podłogę dywanową i oświetlenie, które podkreśli jej architekturę i charakter. Całość zostanie dostosowana do wymogów p.poż oraz do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Całość została zaprojektowana i skosztorysowana przez zespół zawodowców branżowych, których celem przy pracach projektowych była eliminacja problemów zastanych w ponad 100–letnim budynku zastosowanie takich rozwiązań, by zachować uniwersalne wykorzystanie sali, gdyż jest ona jedyną salą posiadającą scenę w mieście. - Inwestycja pozwoli dostosować naszą instytucję do obecnie panujących standardów w dziedzinie prowadzenia działalności kulturalnej. Zeszłoroczny remont sceny, czy też zakupy nowych instrumentów oraz sprzętu elektronicznego sprawiają, że nasza instytucja ponownie stoi na ścieżce rozwoju, a nie stagnacji - powiedział dyrektor Domu Kultury Paweł Gębala. W tym tygodniu prace budowlane w szczególności skupiają się na przebudowie poddasza.

 

Odkopana w trakcie prac remontowych Domu Kultury butelka po białym, słodkim winie owocowym wyprodukowana przez nieistniejące już Ostrowskie Zakłady Przemysłu Spożywczego w Ostrowie Wlkp. trafi, jak powiedział nam burmistrz do Izby Kujawskiej w Ciechrzu fot. Magdalena Lachowicz

 

Jak to często bywa przy pracach remontowo - rozbiórkowych starych budynków robotnicy natrafiają na różne „skarby” z przeszłości. W przypadku remontu budynku Domu Kultury, przy rozbiórce kabiny projekcyjnej zabezpieczono całe jej wyposażenie. Teraz te wszystkie urządzenia trafią jako eksponaty do Izby Pamięci w Ciechrzu. Zabawna sytuacja spotkała nas podczas wizyty remontowanego budynku. Otóż pracownicy przy rozbiórce pomieszczeń odkryli schowaną, szklaną butelkę po białym, słodkim winie owocowym (potocznie zwanym jabcolem) wyprodukowanym przez Ostrowskie Zakłady Przemysłu Spożywczego w Ostrowie Wlkp. Zakłady zostały zamknięte w 2009 roku. Była to jedna z bardziej znanych firm na ówczesne czasy produkująca napoje alkoholowe. Kiedyś wina z Ostrowa pite były w całym kraju, a czasy produkcji różnego rodzaju trunków alkoholowych sięgają w Ostrowie roku 1890. Odkopana zabytkowa już butelka, jak powiedział nam burmistrz Dariusz Chudziński, również trafi do Izby Kujawskiej w Ciechrzu.

Całkowita wartość zadania wynosi 839.000 zł. 450.000 zł pochodzi dotacji z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wkład własny w wysokości 389.000 zł zostanie pokryty przez gminę Strzelno. Prace wykonuje firma PHU El-Rom Adama Śmigielskiego.

Magdalena Lachowicz, 12 IX 2022

Kalendarz 2023

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.