Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Już niedługo tej alei drzew nie będzie. Drzewa z prawej strony drogi Padniewko-Padniewo zostaną ścięte   fot. Inez Padowska

Nowe chodniki na terenie gminy Mogilno powstaną przy drogach powiatowych: między Padniewkiem a Padniewem (do ścięcia 40 drzew), z Padniewka w kierunku drogi na Kopczyn (do ścięcia 11 drzew), ze Stawisk w kierunku Chabska oraz w Strzelcach.

REKLAMA

Wśród środków zewnętrznych, jakie otrzymał w tym roku z Polskiego Ładu powiat mogileński jest kwota 1.852.500 zł przeznaczona na budowę chodników przy drogach powiatowych.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy kilka sygnałów (w tym w komentarzu na Facebooku) od mieszkańców o rozpoczętej wycince drzew w Padniewie. Mieszkańcy pytają nas, czy nie wiemy czasami dlaczego te drzewa są wycinane, co będzie tam robione.

Po sprawdzeniu okazało się, że odcinek ponad 1,6 km między Padniewkiem a Padniewem zostanie połączony właśnie po prawej stronie chodnikiem. By chodnik mógł powstać, konieczne jest wycięcie 40 drzew. Jak dowiedzieliśmy się od gminnej leśnik Olgi Witeckiej, usuniętych zostanie 9 sztuk drzew z gatunku klon zwyczajny oraz 31 sztuk drzew z gatunku jesion wyniosły.

 

Drzewa ścięte od strony Padniewa fot. Inez Padowska

 

Kolejną drogą, przy której będzie budowany chodnik i także zostaną usunięte drzewa jest odcinek 733 m z Padniewka po prawej stronie w kierunku drogi na Kopczyn. Tam zostanie ściętych 11 drzew: 10 lip drobnolistnych i 1 świerk pospolity.

Na terenie gminy Mogilno chodniki przy drogach powiatowych będą jeszcze budowane w miejscowościach: ze Stawik w kierunku Chabska - odcinek 279 m oraz w Strzelcach w okolicach cmentarza - odcinek 330 m. Przy tych drogach powiatowych nie ma konieczności usuwania drzew.

Na wszystkie wycinki drzew Zarząd Dróg Powiatowych w Mogilnie złożył wniosek do burmistrza. Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński zgodę na wycinkę wydał po uprzednim pozytywnym zaopiniowaniu wniosek ZDP przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Zarząd Dróg Powiatowych zobowiązany został także do wykonania w zamian 51 nowych nasadzeń drzewa klon zwyczajny na wskazanych działkach w Wylatowie i w Zbytowie.

Chodnik przy drodze powiatowej będzie budowany jeszcze w Dąbrowie na odcinku 500 m.

Przetarg na budowę chodników został już rozpatrzony w jednym pakiecie. Wygrała go Firma Budowlano-Remontowa-Drogowa Dariusz Białobrzycki z Gniezna. Ma czas 11 miesięcy na wykonanie inwestycji, począwszy od podpisania umowy, do której doszło 7 listopada.

Marek Holak, 1 XII 2022

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.