Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Lipa zwalona ul. Padniewską. Za chwilę zostanie pocięta i przewieziona na łąkę.   fot. Marek Holak

Ścięte lipy zwożone są na łąkę przy ul. Padniewskiej i ul. Kausa. Inwestycja przebudowy ul. Padniewskiej i budowy ścieżki pieszo-rowerowej zaplanowana jest na 2023 rok.

 

REKLAMA

W 2023 roku zostanie przebudowana ul. Padniewska (droga powiatowa) w Mogilnie na długości 2,353 km od drogi gruntowej w Padniewku aż do przejścia przez przejazd kolejowy w Mogilnie. Po lewej stronie (patrząc z kierunku miasta) powstanie także ścieżka pieszo-rowerowa. Z Polskiego Ładu Starostwo Powiatowe otrzymało na inwestycję 16.800.000 złotych.

Rosnące po lewej stronie dorodne lipy - tak charakterystyczne dla ul. Padniewskiej i zachodniej części miasta - zostały wycięte, bo ścieżki pieszo-rowerowej inwestor, czyli Zarząd Dróg Powiatowych, wzdłuż ul. Padniewskiej nie mógłby zmieścić. ZDP o zgodę na wycięcie lip zwrócił się do burmistrza Mogilna. I taką zgodę po pozytywnej opinii dyrektora Regionalnego Dyrektor Ochrony Środowiska, od burmistrza Leszka Duszyńskiego uzyskał.

 

Ścięte lipy zwożone były na łąkę przy ul. Padniewskiej i ul. Kausa fot. Marek Holak

 

Gdy reporter Pałuk wykonywał te zdjęcia, przechodzący ludzie byli oburzeni. Podszedł do nas także mieszkaniec zachodniej części miasta, który zajmuje się pszczelarstwem. Pytał, kto wydał na to zgodę. Jego zdaniem to barbarzyństwo, bo lipy dla pszczół to szczególnie ważne drzewa.

 

 

Marek Holak, 5 XII 2022

Inwestycje: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Inwestycje

Więcej: Inwestycje

loading...
Więcej: Inwestycje

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.