Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Kultura

Jest to inicjatywa Stowarzyszenia "Z sercem do ludzi". Zarazem kontynuacja ubiegłorocznych warsztatów, które odbyły się w Wylatowie w prywatnej posesji i dla ograniczonej liczby uczestników.

28 marca w godzinach 10.00-13.00 w Domu Kultury w Strzelnie odbędzie się II Powiatowy Konkurs Gwary Kujawskiej i Wielkopolskiej pt. Godejma nie tylko po naszymu.

Do konkursu przystąpiło 95. uczestników. Komisja konkursowa wybrała 40 laureatów, wśród nich: 7 uczestników z przedszkoli, 26 ze szkół podstawowych, 3 ze szkół ponadpodstawowych oraz 4 osoby w kategorii dorośli.

17 marca w Domu Kultury w Strzelnie odbył się koncert Pop Opera Cover Songs w wykonaniu Izabeli Metler – mezzosopranistki, laureatki konkursów wokalnych w kraju i za granicą. Absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także Institut für Musiktheater w Karlsruhe.

Serce największego dzwonu św. Pawła bije tylko przy okazji wyjątkowych wydarzeń. Średni i mały dzwon zamarły kilka lat temu, by swymi drganiami nie szkodzić rotundzie św. Prokopa - romańskiej perle na skalę europejską. Przypominamy archiwalny artykuł opublikowany w tygodniku Pałuki nr 1102 (13/2013).

16 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowikowie (gm. Orchowo) odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski  Niektórzy lubią poezję. W tym roku bohaterką konkursu była Wisława Szymborska, której poezję recytowali uczniowie pięciu szkół SP 1 i SP 2 z Trzemeszna, SP Ostrowite, NSP Bielsko oraz organizatorzy ZSP Słowikowo.

W czwartek, 13 kwietnia o 19.00 w Magazynie Zbożowym GS w Mogilnie zagra brytyjski zespół The Animals. Jak informuje Mogileński Dom Kultury, ilość miejsc na koncercie jest ograniczona. Wstęp wolny. Darmowe wejściówki i rezerwacje w sekretariacie MDK przy ul. ks. Piotra Wawrzyniaka 1.

Z okazji Dnia Kobiet, na niedzielę 12 marca Dom Kultury w Strzelnie zaprosił wszystkich chętnych mieszkańców na wspólne obchody kobiecego święta. Tego popołudnia odbył się występ Kabaretu A Jak! z Krakowa

14-letnia mieszkanka Strzelna Sandra Wawer, uczennica miejscowego Liceum Ogólnokształcącego, w piątek 11 marca wystąpiła w 5. odcinku VI edycji The Voice of Kids. To właśnie o nią zacięty bój stoczyli jurorzy Dawid Kwiatkowski i Cleo w sobotnim odcinku przesłuchań w ciemno, emitowanym w Programie 2 Telewizji Polskiej. - Wzięłam udział w tym programie, bo jest to jedna z największych przygód, które chciałabym przeżyć - mówiła Sandra przed występem.

Może frekwencja nie była aż tak duża, jak na koncercie muzyki operetkowej, albo biesiadnej. Jednak wydarzenie, jakie miało miejsce w czwartkowy wieczór 9 marca w ŻDK stanowiło próbę dalszego otwarcia się tej instytucji na trendy modne, wśród młodszego pokolenia odbiorców kultury. Pierwszym sygnałem, że takie próby będą podejmowane były warsztaty taneczne breakdance, które wpisały się w kalendarz stałej działalności ŻDK. A teraz przyszedł czas na koncert, którego gwiazdą był O.S.T.R.

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.