Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W patriotycznym przedstawieniu prezentują się gospodarze przeglądu, uczniowie szkoły podstawowej w Stodołach fot. Paweł Lachowicz

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania niepodległości 5 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strzelnie odbył się Gminny Przegląd Artystyczny Razem ku wolności.

Do udziału w przeglądzie, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stodołach, zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy. Wspólnie z uczniami szkół w duchowej patriotycznej uczcie uczestniczyli m.in. Dariusz Chudziński, wybrany 21 października na burmistrza Strzelna, honorowi obywatele Strzelna Kazimierz Chudziński i ks. Otton Szymków oraz radny powiatowy Marian Mikołajczak. Wszyscy wspólnie radowali się niepodległą, wolną Ojczyzną, którą wywalczyli polscy żołnierze. Przegląd rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, po czym nastąpiła część artystyczna. Uczniowie szkół zaprezentowali przygotowane programy patriotyczne. Podsumowania przeglądu dokonała dyrektor szkoły w Stodołach Bogumiła Nadzieja-Wijaszka, która wręczyła reprezentantom wszystkich szkól puchary i dyplomy.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 8 listopada. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 5 XI 2018

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.