Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Za ciekawą prelekcję ks. Jarosławowi podziękowali dyrektor biblioteki Zofia Nowak – Paczkowska i prezes PTTK Zbigniew Domański fot. Magdalena Lachowicz

15 listopada w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzelnie odbyła się wieczorna prelekcja.

O urokach, zwyczajach oraz tradycji Kazachstanu i Azji Środkowej opowiadał ks. Jarosław Słowy, misjonarz w Kazachstanie, obecnie proboszcz parafii w Kwieciszewie (gm. Mogilno). Ks. Jarosław był proboszczem parafii katolickiej w Szortandach, wsi leżącej 70 km od stolicy Kazachstanu, Astany. Podczas prelekcji zwrócił uwagę, że podstawowym problemem Polaków mieszkających w Kazachstanie jest chęć wyjazdu do Polski i trudności z urzeczywistnieniem tego pragnienia. Organizatorem prelekcji był Oddział PTTK z prezesem Zbigniewem Domańskim oraz strzeleńska książnica.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 19 XI 2018

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.