Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Sołtys Wyrobek Zofia Gąsior, burmistrz Leszek Duszyński i przedstawicielka rodziny Saskowskich odsłonili okolicznościową tablicę   fot. Marek Holak

 Od przełomu lat 1926/1927 był sołtysem Wyrobek, wpływowym działaczem samorządowym i politycznym, wójtem gminy Mogilno-Zachód.

17 lipca w Wyrobkach (gm. Mogilno), na ścianie świetlicy wiejskiej odsłonięto tablicę upamiętniającą postać Antoniego Saskowskiego. Na przełomie lat 1926/1927 został on właścicielem majątku Wyrobki. W roku 1928 objął funkcję sołtysa wioski. Od 1928 r. do 1939 r. był wójtem gminy Mogilno-Zachód, jednocześnie będąc radnym powiatowym. W Wyrobkach jego pobyt trwał do 1942 r. Zmarł 14 stycznia 1958 r. w Gronowie niedaleko Drawska Pomorskiego, tam też jest pochowany.

W uroczystości uczestniczyli potomkowie rodziny Saskowskich oraz przedstawiciele samorządu gminy Mogilno i Starostwa Powiatowego w Mogilnie

Więcej zdjęć w galerii.

Marek Holak, 18 VII 2021

Reklama na stronie

Kultura: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Kultura

Więcej: Kultura

loading...
Więcej: Kultura

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.